5

ماسکی که پوست صورتتان را پیر و زشت می کند!

 • 21 ژانویه 2021 - 12:02
ماسکی که پوست صورتتان را پیر و زشت می کند!
در زندگی روزانه خود اگر برخی عادات اشتباه و خوردن مواد غذایی نامناسب را ترک کنید می توانید از پیری پوست خود جلوگیری و پوستی زیبا داشته باشید.

اثرات منفی این ماسک ها برای پیری پوست

پیری دوره ای از زندگی است اما سرعت یا چگونگی آن به عوامل مختلف بستگی دارد. مسائلی همچون سن و سال، سبک زندگی نادرست، عادات غذایی نا مناسب، استرس و مشکلات و استفاده اشتباه برخی مواد به عنوان ماسک می تواند سبب پیری پوست صورت شما شود.

پیری پوست

در این بخش از سلامت پوست و موی اپاراتمی قصد داریم شما را با بدترین موادی که باعث خشکی و سوزش پوست و در نتیجه پیری پوست می شوند، آشنا می کنیم تا با احتیاط بیشتر جوانی و زیبایی پوست صورت حفظ شود.

پیری پوست

موادی که تماسشان با پوست موجب پیری آن می شود

لیمو اگر به تنهایی استفاده شود

تعادل PH برای سلامتی پوست،ضروری است و باید به طور طبیعی بین ۴٫۵ تا ۵ باشد. PH آب لیمو ۲ است و بسیار اسیدی است.قرار دادن لیموی خالص بطور مستقیم روی پوست، سبب تحریک لایه ی اسیدی پوست می شود.

اگر از لیمو در روز و در معرض نور خورشید استفاده کنید، سبب سوزش و تحریک پوست می شود زیرا روغن های موجود در مرکبات در برابر نور، حالت سمی پیدا می کنند.

خمیر دندان

یکی دیگر از درمان های سریع خمیر دندان است که از مواد مضری برای پوست تشکیل شده است و سبب خشکی و تحریک پوست می شود.

برخی از خمیر دندان برای ازبین بردن جوش استفاده می کنند، اما خمیر دندان می تواند سبب از بین بردن رطوبت نواحی اطراف پوست شود و پوست را بسوزاند و زخم های تیره ای ایجاد کند که نتوان آن را با هیچ درمان خانگی برطرف نمود. پس به جای خمیر دندان از داروی پراکسید بنزوئیل یا کمی روغن درخت چای استفاده کنید.

خمیردندان برای پوست

اسپری مو

تماس اغلب محصولات مو با پوست ، سبب سوزش و جوش خواهد شد اما اسپری مو خطرناک تراز باقی آنها است زیرا برخی از خانم ها برای تثبیت آرایش خود از اسپری مو استفاده می کنند.

اگر هنگام استفاده از اسپری مو کمی از آن روی صورت بریزد اشکالی ندارد؛ اما استفاده از آن روی صورت سبب خشک شدن پوست، مسدود شدن منافذ پوست، و تحریک پذیری آن می شود.

جوش شیرین

جوش شیرین مانند محصولات لایه بردار عمل می کند و بافت اسکرابی دارد اما آن برای استفاده روی پوست، ۹ می باشد که بسیار قلیایی است و به لایه ی محافظتی طبیعی پوست صدمه و آسیب وارد می کند. تعادل PH برای سلامتی پوست،ضروری است و باید به طور طبیعی بین ۴٫۵ تا ۵ باشد.

لایه ی محافظتی طبیعی پوست برای دفع باکتری های مضر، اهمیت فراوانی دارد. استفاده از جوش شیرین روی پوست، سبب از بین رفتن رطوبت پوست و کاهش توانایی پوست برای ترمیم خواهد شد.

جوش شیرین برای پوست

لوسیون بدن

پوست صورت از پوست سایر قسمت های بدن نازک تر است. به همین دلیل، بیشتر لوسیون های بدن نسبت به مرطوب کننده های صورت، مواد مغذی کمتری و عطر بیشتری دارند. برای پوست لطیف صورت از موادی ملایم تر و با کیفیت تراز لوسیون بدن استفاده می کنند.

شکر

مصرف بیش از حد قند و شکر برای پوست ضرر دارد و همچنین اسکراب صورت خانگی آن نیز اثر مخربی بر روی پوست می گذارد. پوست صورت از پوست قسمت های دیگر بدن بسیار نازک تر است. بنابراین شاید شکر و روغن زیتون سبب صاف و زیبا شدن پاهای شما شود اما استفاده از این ماسک به علت زبر بودن آن برای اپیدرم نازک و شکننده، مثل صورت مناسب نیست.

بسیاری از اسکراب ها و لایه بردارها که حتی برای پوست صورت در بازار وجود دارند، بیش از حد زبر هستندو لبه های زبر و تیزشان در پوست، بریدگی های کوچکی ایجاد می کند و نه تنها سبب صافی پوست نمی شوند بلکه باعث پیری زودرس پوست می شود.

قند و شکر برای پوست

الکل مالشی

الکل مالشی یک ماده ی ضدعفوی کننده و ضد باکتری برای جلوگیری از عفونت زخم ها و تمیز کردن خانه و… است. زدن این الکل بر روی پوست سبب حس خنکی و سوزن سوزن شدن می شود و برای پوست مفید است، اما سبب خشکی پوستتان می شود پس نباید روی پوستتان بگذارید.

چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک توضیح داده شده است این ماده سبب از بین رفتن DNA باکتری ها و سلول های پوست انسان می شود و موجب خشکی و تولید سلول های مرده ی پوست می شود. تونر یا سفت کننده ی صورتتان باید حاوی الکل ایزو پروپیل نباشد، زیرا منافذ زیادی در پوست ایجاد می کند و پوست چرب می کند و خراش میدهد.

آب داغ

دوش آب داغ گرچه احساس خوبی ایجاد می کند ، اما رطوبت لایه ی بیرونی پوست شما را کاملا از بین می برد. آب داغ، سبب کاهش روغن های طبیعی لایه ی اپیدرم می شود و لایه ی محافظتی پوست را که از دست رفتن رطوبت پوست جلوگیری می کند، تخریب می کند و سبب خشکی و عدم تعادل پوست می شود.

اگر پوست شما بطور طبیعی چرب یا پر جوش است، خشک کردن آن سبب تولید چربی بیشتر در پوست می شود. پس همیشه مخصوصا زمستان که پوست خشک است بجای آب داغ، از آب ولرم استفاده کنید.

دوش آب داغ

پراکسید هیدروژن

از پراکسید هیدروژن می توان در آسیب هایی مانند بریدگی و سوختگی بعنوان یک ضد عفونی کننده ی ملایم استفاده کرد و از عفونت جلوگیری می کند، اما برای درمان جوش مناسب نیست.

مواد اکسید کننده مانند پراکسید هیدروژن به علت ماهیت سایندگی شان، سبب سوزاندن پوست و تاول پوست بعلت فشار اکسیداتیو، می شوند. پراکسید هیدروژن ماده ی حساسیت زای شایعی است که سبب التهاب و سوختگی پوست خواهد شد.

وازلین

وازلین سبب حفظ رطوبت در پوست های بسیار خشک و شکننده می شود و از بریدگی ها، نیش حشرات و زخم های دیگر در برابر هوامحافظت می کند. استفاده از وازلین برای دراز مدت به عنوان نرم کننده مناسب نیست.

پوست پس از استفاده از وازلین، نرم می شود، اما به محض اینکه وازلین رطوبت را حفظ کند، این لایه ی نرم کننده ضخیم،سبب جذب کثیفی و آلودگی پوست و خشکی آن در طولانی مدت می شود زیرا از رسیدن هوا و رطوبت اضافی به پوست جلوگیری می کند.

استفاده از وازلین

۱۱ عادتی که پوست شما را سریع تر پیر می کنند

 1. استعمال دخانیات
 2. نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی
 3. کینه ورزی
 4. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب
 5. خواب ناکافی
 6. خوردن بیش از حد شیرین
 7. استرس
 8. مراقبت ناصحیح از پوست
 9. تنبلی بیش از حد
 10. خوردن غذاهای ناسالم
 11. کم خوابی مزمن

کم خوابی برای پوست

مواد غذایی که پیرتان می کند

گوشت های فراوری شده

این گوشت ها حاوی نیتریت هم هستند. نیتریت سبب آسیب دیدن کلاژن و کسشانی پوست انسان می شود. در آخر هم بگوییم که گوشت فراوری شده می تواند با شکستن عناصری که موجب حفظ جوانی هستند، سبب بروز پیری زودرس شود.

آب میوه های صنعتی

آب میوه های صنعتی حاوی قند زیادی هستند. این قند می تواند موجب شکسته شدن کلاژن پوست شده و آن را زبر و خشک کند.

آب میوه های صنعتی

غلات صبحانه

کاملا طبیعی نیستند و عموما از موادی تهیه می شوند که به آن ها اصطلاحا «جانداران دستکاری شده ژنتیکی» می گویند.این مواد سبب افزایش حساسیت پوست، بروز اکنه و خارش در پوست می شوند. همچنین مرحله ای موسوم به اکستروژن در ساخت و تولید سریال صبحانه وجود دارد که برای بدن انسان مضر و سمی است.

سوشی

سوشی حاوی مقدار زیادی نمک است؛ یکی از دشمنان اصلی سلامت که موجب کم آبی و تیره شدن پوست می شود. برنج نیز حاوی مقدار زیادی گلیسمی است که رطوبت و گردش آب در پوست بیرونی را متوقف می کند و در نتیجه سبب خشکی پوست و ظهور پیری زودرس می شود.

سوشی

کیک های برنجی

کیک های برنجی سبب بروز چروک روی پوست انسان می شود. کیک های برنجی همچنین سبب بروز اکنه و جوش در صورت می شوند.

چای لاته

چای لاته یک نوشیدنی نسبتا شیرین و مملو از کف شیر است. وقتی این شکر وارد جریان خون می شود مولکول های مضری می سازد که به پروتیین بدن به ویژه پروتیین هایی که مسئول کلاژن سازی هستند، آسیب می زند که این خود باعث بروز چین و چروک بر روی پوست می شود.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=4977
 • نویسنده : حسن
 • ارسال توسط :
 • منبع : نمناک
 • 661 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.