4

رابطه جنسی قبل از ورزش مفید است یا مضر

  • 14 دسامبر 2020 - 11:23
رابطه جنسی قبل از ورزش مفید است یا مضر
روانشناسی ورزشی بر این باور است که پیش از یک رقابت ورزشی باید سطحی از تعادل بین استرس و ارامش وجود داشته باشد. برخی ورزش ها روی قابلیت ارام ماندن ورزشکار تمرکز دارند. در این نوع ورزش ها داشتن فعالیت جنسی روز یا شب پیش از رقابت میتواند به ارام ماندن سیستم عصبی ورزشکار کمک کند. این مسئله به ویژه برای ورزشکاران رشته گلف، تنیس و بسکتبال صدق می کند.

رابطه جنسی قبل از ورزش

رابطه جنسی و ورزش

آستورینو و همکارانش پس از انجام مطالعه به این نتیجه رسیدند که ارتباط جنسی تاثیری بر عملکرد مردان در حرکات با وزنه نداشته است.

بعد از انجام ۵ ست تمرین های پائین تنه، محققان هیچ فرقی در عملکرد دو گروه مشاهده نکردند.

با وجودی که این مطالعه بسیار کوچک است ولی نتیجه آن نشان داد که روابط جنسی تاثیری بر عملکرد ورزشکاران در طول ۱۲ ساعت ورزش در باشگاه تاثیری ندارد ولی بسط این نتیجه به مسابقه های قهرمانی کوچکترین حرکتی سبب برد یا باخت می شود قدری مشکل است و احتیاج به مطالعات بیشتری دارد.

رابطه جنسی قبل از ورزش,آیا قبل از یک جلسه تمرینی می توان فعالیت جنسی داشت,ارتباط جنسی قبل از ورزش آری یا خیر

ارتباط جنسی قبل از ورزش آری یا خیر

منابع غذایی تاثیر گذار بر رابطه جنسی

بعضی از متداول ترین منبع های غذایی که تأثير بسزایی در بهبود ارتباط جنسی و نهایتا عملکرد شما در حین تمرین دارد عبارتند از:

– گردو( گردو کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد)

– توت فرنگی و تمشک( دانه این میوه دارای روی بوده که برای بهبود ارتباط جنسی هم برای آقایان و هم بانوان ضروری است)

– آووکادو( فولیک اسید و ویتامین b6 برای بهبود کیفیت رابطه جنسی بسیار اهمیت دارند. فولیک اسید انرژی موردنیاز بدن را تامین نموده، در حالیکه ویتامین b6 هورمون ها را تثبیت می کند)

– هندوانه( مصرف هندوانه منجر به افزایش میل جنسی می گردد)

– بادام( بادام حاوی آرژنین است که گردش خون را بهبود می بخشد و رگ های خونی را شل می کند. این اسید آمینه موجود در بادام به شما کمک می کند تا نعوظ را حفظ کنید)

– شکلات( شکلات تلخ سبب آزادسازی سروتونین و اندورفین شده که هر دوی آنها به بهبود خلق وخو کمک می کنند)

رابطه جنسی قبل از ورزش,آیا قبل از یک جلسه تمرینی می توان فعالیت جنسی داشت,ارتباط جنسی قبل از ورزش آری یا خیر

آیا قبل از یک جلسه تمرینی می توان فعالیت جنسی داشت

ورزشکاران و دانشمندان روی چه چیزی توافق دارند؟!

یک چیز که ورزشکاران و دانشمندان روی آن توافق دارند این است که انجام فعالیت جنسی در روز رقابت ورزشی ( به ویژه چند ساعت قبل از شروع رقابت) اثر منفی روی سطح تستوسترون خواهد گذاشت. چنانچه ورزشکار سطح تستوسترون پایینی را تجربه کند به احتمال زیاد دچار کمبود انرژی، اختلال در ریکاوری و حتی کاهش قدرت تولید نیرو می شود.

ولی در خصوص شب یا هفته قبل عقاید کاملا گوناگون است. تحقیقاتی که جدیداً صورت گرفته اند هیچ اثری را گزارش نکرده اند. ولی ورزشکاران رشته هایی مانند:فوتبال، کشتی و بوکس تلاش می کنند از انجام عمل جنسی خودداری کنند.

فعالیت جنسی و انجام جلسات تمرینی

هرچند فعالیت جنسی پیش از یک رقابت یا جلسه تمرینی لزوماً سبب کاهش معنادار سطح تستوسترون نمی شود ولی مطمئناً سبب افزایش آن هم نخواهد گردید!

به طور کلی همان قاعده ای که در خصوص رقابت های ورزشی صدق می کند را میتوان برای جلسات تمرینی هم مورد توجه قرار داد. چنانچه قرار است فردا یک جلسه تمرینی پرفشار( شامل حرکات ترکیبی) داشته باشید انجام عمل جنسی پیش از جلسه تمرینی چندان منطقی بنظر نمی رسد.

ولی چنانچه جلسه تمرینی شما شامل حرکات ایزوله و تک مفصلی است انجام عمل جنسی آنقدر تاثیری روی عملکرد شما نخواهد گذاشت.

 

رابطه جنسی قبل از ورزش,آیا قبل از یک جلسه تمرینی می توان فعالیت جنسی داشت,ارتباط جنسی قبل از ورزش آری یا خیر

رابطه جنسی پیش از ورزش

رابطه جنسی در تمرین های ورزشی، دوپامین، آدرنالین و تحریک جنسی

فعالیت جنسی، ترشح دوپامین را آسان می کند. دوپامین یک فرارسان عصبی و مونوآمین است که در تولید و ترشح اپی نفرین( آدرنالین) نقش دارد. افزایش ضربان قلب که همراه با برانگیختگی جنسی است، یک عملکرد از تأثير دوپامین بر ترشح آدرنالین است. طبق آخرین تحقيقات علمی که در خصوص رفتارهای جنسی و رابطه آن با عملکرد فیزیولوژیکی انجام شده، نتیجه زیر به دست آمده است:

اگر سطح انسولین خون بالا برود، میزان تستسترون به کمترین سطح خود خواهد رسید و به همین دلیل وعده غذایی پیش از تمرین باید دارای لیپید و پروتئین باشد. زیرا هر دوی این ها تأثير قطعی بر سطح انسولین دارند.

تحقيقات انجام شده در خصوص رابطه جنسی در تمرین های ورزشی نشان می دهد که سطح تستسترون در واکنش به تحریکات جنسی بالا رفته و بنابراین یک ورزشکار میتواند با قرار گرفتن در شرایط تحریک جنسی پیش از تمرین، از اتفاق هورمونی که در بدنش روی می دهد برای تمرین های خویش بهره ببرد.

بعد از تمرین باید یک نوشیدنی پروتئینی با روغن کتان یا روغن زیتون استفاده شود. لیپید میتواند نفوذ غیر فعال هورمون های جنسی از غشای سلولی را تسهیل دهد.

ورزشکار یک ساعت پس از تمرین باید انزال داشته باشد. این اتفاق سبب افزایش میزان سلول های کشنده طبیعی شده و بنابراین عملکرد سیستم ایمنی تقویت شده و قابلیت ریکاوری بدن هم افزایش خواهد یافت. افزایش سلول های کشنده طبیعی از پدیده تمرین زدگی جلوگیری خواهد کرد.

می توانید به منظور افزایش سطح تستسترون در یک روز مشخص، انزال را حتی به مدت هفت روز به تأخیر بیاندازید. به طورمثال با برنامه ای از قبل تعیین شده برای روز مسابقه می توانید تأثير به سزای ارتباط جنسی در تمرین های ورزشی را مشاهده کنید. بر اساس این برنامه انزال باید در روز هفتم و پس از تمرین یا رقابت روی بدهد. بنابراین از واکنش منفی ناشی از سرکوب هورمون لوتئینه کننده جلوگیری خواهد شد.

نوسانات طبیعی تستسترون را میتوان با تمرین های درست و تغذیه مناسب کنترل و تعدیل کرد. درصورتی که تمرین یا تغذیه مناسب نباشد و سطح انسولین و استروژن بالا برود، هورمون رشد و فاکتور رشد شبه انسولین( IGF- 1) تأثير معکوس گذاشته و رشد عضلات متوقف خواهد شد.

 

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=1433
  • نویسنده : حسن
  • ارسال توسط :
  • منبع : بیتوته
  • 417 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.