20

اینطوری می تونید جلوی پیری پوست رو بگیرید

  • 06 مارس 2021 - 18:12
اینطوری می تونید جلوی پیری پوست رو بگیرید
برای جلوگیری از پیری پوست صورت و رفع آن باید به برخی نکات به ظاهر ساده در زندگی توجه ویژه ای داشت، انجام برخی تمرینات صورت نیز برای رفع پیری پوست عالی است.

راه کارهای ساده ایی که می تواند جلوی پیری پوست را بگیرد

همه ما نشانه هایی از پیری پوست را می دانیم که چند مورد آن مانند چین و چروک ها، لکه ها و نقاط رنگی را می توان اشاره کرد که از برجسته ترین موارد محسوب می شوند. این ها همگی نشانه هایی هستند که به مرور زمان به دلیل تابش بی از حد نور خورشید به وجود آیند و تقسیم های نابجای سلولی را به وجود بیاورند و در صورت مشاهده این نشانه ها ممکن است که شما فورا بخواهید سریعا از از آنها خلاص شوید یکی از این راهها که در میان زنان کشورهای اروپایی و آسیای شرقی رواج دارد تغذیه مناسب پوست و حرکات ورزشی است که مانع از چروک می شود.

رفع پیری پوست

 رفع پیری پوست

نکات و رازهای جوانسازی پوست با روش های طبیعی ضد پیری

آیا دستور العمل های طبیعی می توانند در جلوگیری از پیری پوست موثر باشند؟

اول از همه می خواهیم واقعیتی را به شما بگوییم که آن این است که اگر می خواهید از کرم های ضد پیری استفاده کنید، باید سبک و شیوه زندگی سالمی را دنبال کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید که بتواند در تاثیرگذاری این کرم موثر باشد.

به نحوی می توان گفت که پوست ما انعکاسی از سلامتی بدنمان می باشد و این به خودی خود می تواند بسیار واضح باشد که باید یک رژیم غذایی سالم متشکل شده از میوه ها، سبزیجات، پروتئین ها، غذاهای با کیفیت و چربی های ضروری بدن را داشته باشید.

همانطور که بارها و بارها در بخش بهداشت و سلامت نمناک گفته شد یکی دیگر از عوامل بروز این مشکلات، عدم ورزش می باشد که یکی از مهمترین عوامل محسوب می شود و توصیه می شود حتما در کنار رژیم غذایی تان از تمرین و ورزش بهره مند شوید چراکه اگر این دو مورد را دنبال نکنید نشانه های پیری از آنچه که از قبل فکرش را می کردید می تواند بیشتر و زودتر در شما به وجود بیایند و خطرات و مشکلات جبران ناپذیری را به وجود بیاورند.

سلنیوم و اسید آلفا لیپوئیک در حالی که هر دوی آنها آنتی اکسیدان های قوی هستند و می توانند از پوست محافظت کنند، باید در طی تحقیقاتی در یک بازه آماری از انسانها، تاثیرگذاری آن مورد بررسی قرار گیرد.

پیری پوست

اصول تغذیه ای برای رفع و جلوگیری از پیری پوست

ویتامین C :

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی ایی است که می تواند به بازسازی کلاژن های پوست که نتیجه این عمل باعث کاهش چین و چروک می شود، کمک کند. با این حال هنوز کرمی در بازار با عنوان کرم ضد پیری متشکل شده از ویتامین C، موجود نیست و ممکن است که هنوز شناخته نشده باشد.

ویتامین E و ویتامین B complex :

ویتامین E و نیاسین آمید، دو عنصری هستند که استفاده از آن ها می تواند باعث کاهش چین و چروک پوست شوند و همانند ویتامین C، از این دو عنصر هم کرمی با عنوان کرم ضد پیری معرف نشده است.

آنتی اکسیدان ضد پیری پوست :

عناصری که حاوی آنتی اکسیدان ها هستند می توانند در کاهش چین و چروک بسیار موثر باشند و پیری پوست را کاهش دهند.

عناصری مانند آلوئه ورا، زنجبیل و انگور حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند که استفاده از آنها می تواند بسیار در کاهش چین و چروک موثر باشند و تحقیقات هم نشان داده اند که استفاده از این عناصر می توانند در کاهش چین و چروک بسیار موثر باشند.

مصرف انگور

روش های نوین و تکنولوژی

البته می توان گفت که امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی ابزارهایی بوجود آمده اند که می توانند باعث جوانسازی پوست شوند که برخی از مهمترین آنها می توان به برخی دستگاه های لایه بردار، لیزر درمانی و تزریق بوتاکس اشاره کرد که بایستی با تجویز و توسط پزشک متخصص انجام شود.

تمرینات صورت برای رفع و جلوگیری از پیری پوست

در این مقاله از نمناک ما تمریناتی به شما معرفی خواهیم کرد که دیگر نیازی به عمل های جراحی و بوتاکس و لایه برداری و موارد دیگر این چنینی نخواهید داشت؛ تمریناتی که بسیار تاثیر گذار است و با مشاهده تاثیرات آن بسیار شگفت زده خواهید شد.

تمام این تمرین که ما به شما معرفی می کنیم همگی برای بهبودی ماهیچه ها و افزایش جریان خون می باشد و هیچ عوارضی را به وجود نخواهند آورد و شما می توانید با اطمینان کامل تمارین زیر را انجام دهید.

۱- ماهی شوید:تمرینی برای لپ ها

لپ هایتان را همانند عکس، مانند ماهی قرمز کنید بطوری که لب هایتان را روی دندان های جلوییتان قرار دهید و ۵ ثانیه در این حالت نگه دارید و این کار را روزانه ۳ بار انجام دهید.

تمرین لپ

۲- فک تان را باز نگه دارید:

برای این کار فک پایینی خود را باز کنید و آنرا به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه باز نگه دارید و این کار را ۵ بار در روز تکرار کنید.

*زمان باز نگه داشتن به گونه ایی تعیین می شود زمانیکه احساس کردید گونه هایتان کش آمدند، فک تان را ببندید.

ورزش صورت

۳- چشمانتان را کاملا باز کنید:

فرض کنید که بابت اتفاقی شوک زده شده اید و از شوک چشمانتان کاملا باز شده است و در همین حالت ۱۰ ثانیه چشمانتان را باز نگه دارید و سپس ۵ ثانیه به خودتان استراحت دهید و مجددا انجام دهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید که باعث کاهش چین و چروک و خستگی در اطراف چشم می شود.

باز کردن چشم

۴- گونه هایتان را پر از باد کنید:

گونه هایتان را به مدت ده ثانیه پر از هوا کنید. این کار را توصیه می شود ۵ بار در روز تکرار کنید.

ورزش صورت

۵- گردن را فراموش نکنید:

صورتتان را به سمت بالا بکشید تا گردنتان کمی کش بیاید. این کار را روزانه ۷ بار و هر بار به مدت ۵ ثانیه تکرار کنید.

کشش گردن

۶- هوای اطرافتان را ببوسید:

اگر با این روش موافق نیستید، می توانید آرنج خود را روی میز قرار دهید و مشت خود را زیر چانه تان بگذارید و سعی کنید که فک خود را باز کنید و زمانیکه موفق به باز کردن فک شدید، ۵ ثانیه در این حالت فک را باز نگه دارید و این کار را ۱۰ بار در روز انجام دهید.

بوسیدن هوا

۷- به آسمان نگاه کنید :

سرتان را بالا بیاورید و به آسمان نگاه کنید و این حرکت را روزانه ۲ بار انجام دهید.

نگاه به آسمان

۸- ابروهایتان را بکشید:

انگشتانتان را بطور مستقیم روی ابروی خود قرار دهید و ابروهای خود را به کمک دستانتان بکشید و در عین حال ابروها را خودتا بالا پایین کنید(بدون کمک دست). این کار را ۱۰ بار انجام دهید.

کشیدن ابرو

سایر روش های طبیعی دیگر برای کاهش و جلوگیری علائم پیری در پوست :

۱- از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید چرا که قرار گرفتن در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش می تواند برخی مشکلات پوستی را ایجاد کند و حتی به مرور زمان می تواند باعث چین و چروک شود. بنابراین اگر قصد خارج شدن از خانه تان را دارید، توصیه می شود از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان آسیبی نبیند.

۲- از کار کردن در فضای باز بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر خودداری نمایید از جمله در فصول گرم مانند تابستان که ممکن است بیشتر آسیب ببینید.

۳- یک رژیم غذایی سالم و غنی از ویتامین های A، C و E داشته باشید چرا که قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند مقدار ویتامین های A، C و E را در بدن کاهش دهد. سعی کنید از میوه هایی که غنی از آنتی اکسیدان ها و پروتئین ها هستند استفاده کنید و چند مورد از مهم ترین آنها می توان به آووکادو، تمشک و کلم اشاره کرد که استفاده از آنها بسیار مناسب و مطلوب است.

۴- هر روز یک فنجان چای سبز یا یک فنجان چای قرمز بنوشید چرا که حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد و از خطراتی چون ابتلا به سرطان پوست در شما کاهش می یابد.

چای سبز

۵- از روغن هایی مانند روغن زیتون برای مرطوب سازی پوستتان استفاده کنید.

۶- صورت خود را روزانه حداقل دوبار در روز بشویید (یکبار در صبح و یکبار در شب ) و در شستشوی صورتتان دقت کنید که از آب نوشیدنی استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان وارد نشود.

۷- اگر سیگار می کشید، سیگار کشیدن را ترک کنید.

۸- استرس نداشته باشید تا آدرنالین و کورتیزول در خون تولید نشود، چراکه از ایجاد چین و چروک جلوگیری می شود.

دوری از استرس

۹- روزانه حتی شده باشد کمی ورزش کنید چرا که می تواند به افزایش جریان خون در بدن کمک کند. ایجاد کشش در عضلات می تواند مانع از ایجاد چین و چروک در پوست شود.

۱۰- اگر می خواهید از کرم های موضعی استفاده کنید توصیه می شود که از کرم های استاندارد صنعتی استفاده کنید تا عوارضی نداشته باشند.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=6192
  • نویسنده : حسن
  • ارسال توسط :
  • منبع : نمناک
  • 731 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.