7

سفت و تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و خانگی

  • 14 دسامبر 2020 - 11:49
سفت و تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و خانگی
شل شدن واژن میتواند علل مختلفی داشته باشد. براي تقویت ماهیچه ها و تنگ کردن واژن، شما نیازمند استفاده از ميزان چشمگیری پروتئین هستید.

تنگ کردن و سفتی واژن با روش های طبیعی و خانگی

تنگ کردن واژن یکی از مسائلی است که فکر بسیاری از خانم ها را مشغول کرده است‎.

از جمله نگرانی های خانم‌ها بعد از زایمان تنگ کردن واژن است. خانم‌ها باید توجه کنند که واژن قابلیت ارتجاعي دارد و هر گاه که لازم باشد تنگ و گشاد ميشود . تصورات اشتباهی در این زمينه وجود دارد از جمله اینکه واژن گاهی خاصیت ارتجاعي خود را به کلی از دست داده و براي همیشه دچار افتادگی ميشود که باور درستی نیست.

واژن همیشه دارای خاصیت ارتجاعي است، هرچند امکان دارد با عواملی مانند چاقی، افزایش سن یا زایمان گاهی این خاصیت کاهش پیدا کند ولی هیچگاه خاصیت انعطاف پذیری خود را بصورت دائمی از دست نمی دهد.

راه های تنگ کردن واژن

شیوه هایی وجود دارد که در بازگرداندن تنگی واژن بسیار مؤثر هستند. رژیم هاي غذایی و تمرین های ورزشی اثرات طولاني‌مدت دارند، ولی امکان دارد لازم باشد براي به دست آوردن نتیجه مناسب، زمان زيادي را صبور باشید. اگر صبر و حوصله داشته باشید این شیوه هاي درمانی در طول زمان تأثير خود را خواهند گذاشت.

این فهرست حاوی موثرترین روشهای درمانی خانگی و طبيعي است براي تنگ کردن واژن است بدون این که لازم باشد از هر نوع دارو، قرص یا دارو استفاده کنید. بنابر این، اگر به دنبال این هستید که دریک زمان کوتاه و با استفاده از شیوه هایي طبيعي واژن تان را در منزل تنگ کنید، این مقاله را نادیده نگیرید.

تنگی واژن علت گشاد شدن واژن

علل شل شدن واژن چیست؟

شل شدن واژن میتواند علل مختلفی داشته باشد و بخاطر داشته باشید رابطه جنسی کم اصلا نمی تواند راهکار این مسأله باشد. در واقع، شل شدن واژن میتواند به علت پارگی و کشیدگی طبيعی دیواره های واژن ایجاد شود. مثلا بعد از زایمان طبیعی ، بافت های تشکیل دهنده عضلات یا ماهیچه های داخل واژن پاره میشوند و اگر شما به خوبی و آن قدر که باید از آن ها مراقبت نکنید، واژن قدرت انعطاف پذیری خود را از دست ميدهد.

ديگر دلایل شل شدن واژن عبارتند از:

– زایمان

– چاقی

– جراحی های مختلف زنانه

– بلند کردن اجسام سنگین بطور پی در پی

– ورزش سنگین بطور منظم

– ترومای لگن

– یائسگی

– کمر دردهای مزمن

– عسطه و سرفه پی در پی

– یبوست مکرر

تمامی از علل طبيعي و شایع شل شدن واژن هستند. ولی خوشبختانه شیوه های مؤثر و مفیدی براي تنگ کردن دوباره دیواره های واژن وجود دارد که با انجام درست آنها نیازی به انجام عمل جراحی یا واژینو پلاستی نخواهد بود. خيلي از خانم‌ها براي نتيجه گيری سریع تمایل به انجام واژینو پلاستی دارند، ولی بخاطر داشته باشید هیچگونه عمل جراحی بدون عوارض جانبي و ریسک نخواهد بود. توصیه می کنیم پیش از تصمیم گیری شتاب زده اول این مدل درمانهای طبيعي را امتحان کنید و بعد تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

 

تنگی واژن راههای تنگی واژن

راههای طبيعي سفت و تنگ کردن واژن

براي تنگ کردن واژن یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید

یکی از بهترین شیوه های ممکن برای تنگ کردن واژن، پیروی از یک رژیم غذایی سالم است تا بطور طبيعی به سفت و محکم شدن کف لگن کمک کند. بر مبنای تحقيقات انجام شده در این زمينه، شما باید خوراکي هایی استفاده کنید که مملو از استروژن هستند. زغال اخته، انار، دانه کنجد، سویا، هویج، انواع توت و سیب تمامی از میوه هایی هستند که ميزان زيادی از استروژن لازم براي بدن را تأمين ميکنند. همچنين، توصیه ميشود تا میتوانید از غلات کامل سبوس دار، کربوهیدرات ها و پروتئین های حیوانی ارگانیک استفاده کنید.

برای تنگ کردن واژن از کرم هاي گیاهی استفاده کنید

پس از تمیز کردن خود، از کرم هاي گیاهی براي بازیابی حالت کشسانی عضلات واژن استفاده کنید. شما باید از دکتر تان بخواهید تا بشما در پیدا کردن مناسب ترین کرم براي ناحیه ي واژن کمک کند. از ژل، آب و روان کننده ها استفاده کنید تا کمک کنید که حرکت آن نرم و اسان باشد. در واقع، استفاده از ژل یک راهکار مناسب براي رفع شل شدن واژن است. این ماده می تواند باعث صرفه جویی در زمان تان شود و هیچ آسیبی هم بشما نمیرساند.

براي تنگ کردن واژن موقع نزدیکی پاهای خود را نزديک به هم نگه دارید

در حقیقت این یکی از مؤثر ترین ترفند هایی است که براي تنگ کردن واژن بطور طبيعي میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. در موقع نزدیکی تا جایی که قابلیت دارد پاهای خود را بسته و نزديک به هم نگه دارید.

تنگ کردن واژن با سرکه

سرکه صدها سال است که به عنوان کوچک کننده و تنگ کننده واژن استفاده شده و برای درمان عفونت مخمر در زنان نیز بسیار محبوب است. برای تنگ کردن واژن با سرکه، زنان معمولا چند قاشق چایخوری سرکه به آب حمام اضافه کرده و ۳۰ دقیقه با آن حمام می کنند.

همچنین می توانید مقداری سرکه را با آب و به نسبت ۱ به ۲ مخلوط کرده و محلول را با استفاده از بطری فشاری به داخل واژن وارد و واژن را با آن شستشو دهید. سپس بلافاصله حمام کنید یا تنها منطقه خارجی واژن را با صابون ملایم و آب گرم بشویید.

این روش اثر دائمی نداشته و تاثیر آن موقتی است.

هشدار ۱: حتما از سرکه رقیق شده با آب استفاده کنید تا از تحریک بافت واژن جلوگیری شود.

هشدار ۲: اگرچه بسیاری از مردم معتقدند سرکه چه به صورت خوراکی یا موضعی در این زمینه موثر است اما طبق گفته برخی منابع این تنها یک باور اشتباه است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و استفاده از سرکه در واژن می تواند با عوارض جدی همراه شود.

تنگ کردن واژن با تمرین های یوگا

براي تقویت ماهیچه های لگن ؛دیواره واژن و کلیه توصیه ميشود به مدت چند هفته یا چند ماه، هر روز پنج مرتبه، هر بار ده دقیقه، حرکات آرام یوگا را انجام دهید.

تمرین بالا بردن پاها یکی از تمرین های بسیار مؤثر میباشد ولی توجه کنید که زمانی که پای خود را بالا یا پائین می آورید پاها نباید خم شود. روی زمین دراز کشیده و پاهایتان را یکی بعد از دیگری بالا ببرید.

براي تنگ کردن واژن لباس زیر نخی یا پنبه ای بپوشید

یکی ديگر از شیوه های طبيعي و ولی ساده، استفاده از لباس زیر نخی است. این مدل الیاف خيلي تند خشک میشوند و در نتيجه هوا می تواند به خوبی در این قسمت از بدن جریان داشته باشد. همچنين، لباس زیر نخی مانع از رشد باکتری های ناسالمی ميشودکه خودشان عامل ایجاد عفونت هستند.

براي تنگ کردن واژن از ویتامین E استفاده کنید

ویتامین E یک مرطوب کننده خوب براي رفع خشکی واژن و از موثرترین شیوه های تنگ کردن واژن است که با تقویت دیواره ها، افتادگی و شل شدن واژن را درمان ميکند .

۱ عدد کپسول ویتامین E را با دقت بررسی کنید که قسمتی از پوشش آن تیز یا خراشیده نباشد، سپس در حالت ایستاده یا دراز کشیده به آرامی کپسول ویتامین E را داخل واژن بگذارید . نیاز به شکستن کپسول نیست برای این که PH واژن بطور طبيعي روغن را جذب ميکند .

برای تنگ کردن واژن از اسپری های شیمیایی اجتناب کنید

یکی از عواملی که سبب شل شدن و افتادگی واژن شده و باکتری های موثر ناحیه تناسلی را از بین می برد استفاده از اسپری های شیمیایی براي خوش بو کردن واژن است. بهتر است از اسپری طبيعي که ترکیبی از آب و روغن های گیاهی مثل گلاب یا روغن اسطوخودوس میباشد براي این کار استفاده کنید.

براي تنگ کردن واژن از پروتئین های ارگانیک استفاده کنید

برای تقویت ماهیچه های واژن، شما نیازمند استفاده میزان چشم‌گیر پروتئین هستید. همچنين، کم کردن غذاهای پرچرب و پرکالری، فست فودها و استفاده بیش تر کربوهیدرات های سلامت مثل میوه ها و سبزیجات هم میتوانند مؤثر باشند. میوه هایی مثل، آناناس، توت فرنگی برای استحکام دیواره های واژن بسیار مؤثر هستند.

برای تنگ کردن واژن بهداشت را رعایت کنید

یکی از نکات مهم براي تنگ کردن واژن که معمولاً نادیده گرفته ميشود رعایت بهداشت است، توصیه ميشود موقع حمام کردن ناحیه تناسلی را به آرامی و با دقت تمیز کنید، براي این کار بهتر است از صابون های گیاهی مخصوص استفاده کنید که علاوه بر تأثير مثبت در سفت کردن پوست اطراف واژن و تنگ کردن واژن، بوی بد آن را برطرف کرده و به افزایش خاصیت ارتجاعي عضلات واژن و درمان ترشحات بیش از حد آن کمک ميکند . صابون های گیاهی عوارض جانبي هم ندارند.

موقع شستشو واژن از آب ولرم استفاده کرده و توجه داشته باشید که وارد شدن صابون به داخل واژن ممکن است سبب تحریک ناحیه شود. موقع شستشو و پاک کردن ناحیه بهتر است این کار از جلو به عقب انجام شود.

رعایت بهداشت در زمان قائدگی و پریود هم اهمیت بسیار دارد.

 

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=1439
  • نویسنده : حسن
  • ارسال توسط :
  • منبع : بیتوته
  • 241 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.