4

دوای درد بوی بدی که از معده به دهان می آید

  • 16 ژانویه 2021 - 16:52
دوای درد بوی بدی که از معده به دهان می آید
بوی بد معده یکی از مشکلات مهم مردم است که بر اثر عوامل مختلفی به وجود می آید و درمان این بو از طریق استفاده از مواد غذایی امکان پذیر است.

بوی بد دهان ناشی از معده

تنفس بد بو می تواند بسیار خجالت آور باشد و بیش از ۸۰ میلیون نفر از آن در سراسر جهان رنج می برند و این مشکل می تواند در روز مصاحبه شغلی و یا در یک قرار ملاقات، خیلی بد باشد اما با این حال خوردن سیب شیرین یا جویدن آدامس به طور حتم یک احتمال برای از بین رفتن این بو است. برای این که شما را قادر به لبخند زدن بدون نگرانی در مورد بوی بد دهانتان کنیم، در این قسمت از سلامت نمناک علاوه بر علل بوی بد معده لیستی از ۱۰ مورد غذایی را تهیه کرده ایم که می توانند بوی بد دهانتان را از بین ببرند .

بوی بد معده

علت های تنفس بدبو و بوی بد معده که از طریق دهان حس می شود

غده های گوارشی شما می توانند بیش از همیشه روی سلامت دهانی شما تاثیر بگذارد و در این قسمت مشکلاتی که باعث تنفس بد بو می شود و علت آن هم مشکلات معده و شکم می باشد را به شما توضیح می دهیم.

رفلاکس معده

اگر حالتی مثل سوزش قلب یا رفلاکس معده بعد از خوردن غذا های خاصی دارید و فکر می کنید که این غذا ها معمولاً غذا های تند و لبنیات می باشند و سپس بعد از آن تنفس بد بویی پیدا می کنید، این اتفاق ممکن است با زیاد بودن اسید تولید شده توسط غده گوارشی شما باشد و این اسید ها معمولاً بوی ترش دارند و این بر روی تنفس شما تاثیر می گذارد و طبق اطلاعات به دست آمده تنفس سخت یکی از علائم بیماری رفلاکس معده می باشد.

مشکلات کلیه

مطالعات انجام شده نشان می دهد زمانی که نفس انسان بوی ماهی می دهد، یعنی این که آمونیاک بالایی دارد و چنین بویی می تواند علامت بیماری مزمن کلیوی باشد.تنفس بد بوی دهان اغلب با باکتری به نام پیلوری مرتبط است که این باکتری نه تنها باعث زخم معده می شود، بلکه می تواند بوی سولفوریک را نیز از بین ببرد.

 مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۲ نشان می دهد زمانی که ارتباط بین باکتری پیلوری و بوی دهان را بررسی می کنیم، می بینیم که هنوز به کشفیات بیشتری نیاز داریم و باید برای درمان مناسب از بین بردن بوی بد دهان در چنین حالتی بیش از همیشه تلاش کنیم و اولین مرحله این است که با تنفس سخت کنار بیاییم که احتمالاً به علت مشکلات معده می باشد.

بوی بد دهان که از معده باشد

بوی بد دهان ناشی ازمعده

  ۸ راه برای راحت شدن از تنفس بدبو از شکم

۱٫ جویدن هویج، یک تکه کرفس یا یک سیب:

سیب و هویج هضم را بهبود می بخشد و سیستم گوارشی را سالم نگه می دارد و بنابراین به این معنی است که دیگر تشکیل گاز در معده وجود نخواهد داشت که اگر از طریق دهان آزاد شود می تواند باعث بوی بد شود. هم چنین میوه ها و سبزیجات تازه تولید بزاق را در دهان بیشتر می کنند که می تواند باکتری را که باعث تنفس بدبو از دندان ها، زبان و صمغ می شود از بین ببرد.

هم چنین معده خالی نیز می تواند باعث تنفس بدبو شود، چون منجر به ایجاد اسید می شود و در نتیجه خوردن میوه ها و سبزیجات یک روش سالم برای نگه داشتن شکم در حالت سالم و حفظ تنفس بدبو است.

۲٫ سبزیجات بخورید:

تنفس بدبو می تواند نشانه ای از برگشت اسید یا دیگر اختلالات هاضمه باشد و اگر سیستم ایمنی شما قوی باشد که خوردن سبزیجات یک راه عالی برای افزایش ایمنی است، این مشکلات به ندرت رخ خواهند داد و هم چنین سبزیجات سبز غنی از کلروفیل هستند، این رنگدانه ای است که گیاهان برای فوتو سنتز و جذب انرژی از نور خورشید استفاده می کنند و کلروفیل نیز یک دئودوزر موثر است و می تواند هر بوئی از دهان را از بین ببرد.

۳٫ کمی چاشنی نگه دارید تا بعدا بجوید:

چاشنی هایی مثل نعناع در تسکین سوهاضمه و سوزش معده کمک می کنند که می تواند منجر به بوی بد دهان شود و هم چنین گارنیش هایی مثل نعناع، جعفری و گشنیز دارای خواص ضد بوی قدرتمند برای دهان هستند.

بنابراین کمی از آن ها را برای پایان غذایتان نگهدارید و پس از این که غذا را تمام کردید آن ها را بجوید تا هر گونه بویی را خنثی کند که ممکن است توسط غذایی که می خورید ایجاد شود.

پیشگیری از بوی بد دهان

درمان خانگی بوی بد معده

۴٫ از ماست ساده مصرف کنید :

باکتری های مفید موجود در ماست به هضم کمک می کند و سیستم گوارشی را سالم نگه می دارد در نتیجه خطر تنفس بدبو را کاهش می دهد و علاوه بر سیستم گوارشی بد، تجمع ترکیبات سولفیت در دهان می تواند باعث تنفس بدبویی شود.

باکتری های خوب موجود در پروبیوتیک ها، همانطور که بسیاری از مطالعات نشان داده اند، سطح ترکیبات سولفیت موجود در دهان را پایین می آورد و زمانی که ماست را می خرید، مطمئن شوید که نوع با شکر اضافه شده نباشد.

۵٫ آلبالو:

متانتیول یک ترکیب بودارمانند کلم فاسد است که اغلب مسئول بوی بد دهان است. خوردن آلبالو یک پادزهر موثر علیه این بو است و کاهو نیز برای این مورد موثر است.

۶٫ هیچ چیزی مثل یک فنجان چای سبز نیست:

نوشیدن چای سبز فواید سلامتی زیادی دارد که شامل بهبود عملکرد مغز و کاهش خطر انواع خاصی از سرطان می شود و هم چنین به دفع سموم بدن کمک می کند و در نتیجه بوی بد دهان و بوی تعفن را کاهش می دهد. چای سبز نیز حاوی یک آنتی اکسیدان طبیعی به نام کاتچین است که به مبارزه با باکتری در دهان کمک می کند که باعث تنفس بدبو می شوند.

۷٫ مرکبات برای باکتری ها بد و برای شما خوب هستند:

اسید سیتریک موجود در مرکبات شرایط را برای رشد باکتری در دهان و بخش گوارشی مناسب می سازد و این ها باکتری هایی هستند که بوی بدی را در دهان ایجاد می کنند و بنابراین بدون باکتری بدن به معنای بدون بو بودن است.

۸٫ چای لیمو زنجبیل یک دئودوزر دهان است:

زنجبیل خواص دارویی زیادی دارد و اضافه کردن آن به رژیم غذاییتان می تواند یک معده ناراحت را درمان کند و می تواند باعث شود که بوی بد بو را از دهانتان دور کنید و حتی اگر چای را دوست ندارید، می توانید با استفاده از این روش دهان خود را با آب بشویید. زنجبیل به از بین بردن یا کاهش بو کمک می کند و اسید سیتریک موجود در لیمو برای رشد باکتری ها بسیار دشوار خواهد بود .

از بین بردن بوی بد دهان

بوی بد معده ناشی از چیست؟

برای پیشگیری ازبوی بد معده چه کنیم؟

اگر فهمیدید که به غذا های خاصی حساس هستید، احتمالاً تنفس بدبوی شما با اسید معده تان در ارتباط است.

چنانچه پیش از این هم در سلامت نمناک گفته شد اگر حس کردید که تنفس شما بوی آمونیاک می دهد، حتماً باید این مشکل از عفونت کلیه یا بیماری مزمن دیگری باشد و این موضوع را با پزشک در میان بگذارید و سعی کنید علت بوی بد دهان را پیدا کنید. بنابراین می توانید برنامه هایی برای درمان مناسب را در پیش بگیرید.

زمانی که به دنبال علت برای تنفس سخت خود هستید، می توانید درمان های دیگری را انتخاب کنید تا این بوی بد به طور موقت از بین برود.

از مواد حساسیت زا دوری کنید:

اگر غذا های تند ، لبنیات یا حتی حالت روحی مثل استرس یا دیگر حساسیت زا هایی باعث می شود که تنفس شما بدتر شود، حتما باید از آن ها دوری کنید.

آدامس بجوید:

طبق مطالعات انجام شده جویدن یک آدامس فاقد قند می تواند به بهبود تنفس بدن شما کمک کند اما اگر دیدید که تاثیر آن کوتاه مدت بود، این اتفاق احتمالا باید به علت مشکلات جدی تری باشد.

علت بوی بد دهان

 رفع  موقت بوی بد دهان

سلامت دهان خود را رعایت کنید:

به این علت که تنفس بد بو می تواند در نتیجه مشکلات شکمی باشد، به این معنا نیست که بهداشت دهان را رعایت نکنید، دو بار در روز مسواک زدن و استفاده از فلوراید به شما کمک می کند که باکتری های موجود که باعث تنفس بد شده را از بین ببرید.

مصرف پروبیوتیک را در پیش بگیرید :

تنفس بهتر باید با لثه های سالم تر همراه باشد و سعی کنید که در مورد داروهای پروبیوتیک با پزشکتان صحبت کنید و اگر اجازه داد مقداری از آن را به ماست خود در طول روز اضافه کنید.

پروبیوتیک ها تعادل اسید را در غده های گوارشی را حفظ می کنند و بنابراین از تاثیرات بد دهان در امان خواهید بود .

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=4857
  • ارسال توسط :
  • منبع : namnak
  • 525 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.