27

هنرمندان ایرانی که اسم هنری دارند

 • 25 دسامبر 2020 - 16:25
هنرمندان ایرانی که اسم هنری دارند
اگر برایتان جالب است که بدانید کدام هنرمندان ایرانی اسامی فیک دارند توصیه میکنیم ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

هنرمندان ایرانی که نامشان را تغییر دادند

انتخاب نام هنری در دنیای خوانندگی و بازیگری یکی از اتفاقات معمول و رایج است که از زمان های قدیم تا به امروز در میان هنرمندان مرسوم بوده است.

هنرمندان ایرانی

بسیاری از خواننده های کشورمان مانند سلبریتی های مشهور دنیا نام هنری برای خودشان انتخاب کرده اند و دنیای بازیگران هم از این قائله مستثنی نیست و اگر سری به بیوگرافی اصلی این چهره ها بزنید با اسامی واقعی آنها آشنا خواهید شد.

اگر علاقه مندید که با خواننده ها و بازیگرانی که اسامی فیک دارند بیشتر آشنا شوید توصیه میکنیم تا پایان این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه ما باشید.

این خواننده های ایرانی اسامی فیک دارند

موسیقی از بخش های پرطرفدار دنیای هنر است که هواداران زیادی دارد و خواننده های زیادی در این عرصه فعالیت میکنند. افزایش تعداد خواننده های دنیای موسیقی جذابیت های زیادی به این عرصه بخشیده است و یکی از اتفاقات رایج این روزهای موسیقی استفاده از اسامی فیک است.

بسیاری از خواننده های جوان این روزهای دنیای موسیقی از اسامی فیک با جذابیت بالا برای خودشان استفاده میکنند و به نظر میرسد این اسامی فیک رنگ و لعاب بیشتری به دنیای خوانندگی داده است.

در ادامه این مطلب به خواننده های ایرانی که اسامی فیک دارند اشاره میکنیم.

حامد همایون

حامد همایون یکی از خواننده های جوان این روزهای موسیقی پاپ است که در بدو ورودش به دنیای خوانندگی حسابی مورد توجه قرار گرفت و با گل کردن آهنگ هایش طرفداران زیادی پیدا کرد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام اصلی حامد همایون، سیدحامد محمودزاده است که توسط موسسه فرهنگی هنری ترانه شرقی به دنیای موسیقی معرفی شد.

حامد همایون اولین بار شب یلدای سال ۹۵ مهمان تلویزیون شد و با اجرای یک قطعه در برنامه ای از شبکه پنج در میان مردم شناخته شد و دی ماه همین سال بود که اولین آلبوم رسمی خود را روانه بازار موسیقی کرد و مورد استقبال زیادی از سوی مردم قرار گرفت.

حامد همایون

حمید هیراد

حمید هیراد یکی دیگر از خواننده های جوان موسیقی پاپ و تلفیقی است که سال ۱۳۷۰ متولد شد و اولین آهنگ مشترکش را با پازل بند در اسفندماه سال ۹۵ روانه بازار موسیقی کرد.

حمید حسین زاده نام اصلی حمید هیراد است و این خواننده جوان هم به مانند بسیاری دیگر از چهره های سرشناس نام هنری را برای خود انتخاب کرده است.

مستم کن عنوان اولین آهنگ مستقل حمید هیراد بود که در اردیبهشت سال ۹۶ به بازار موسیقی آمد و بعد از آن تک آهنگ های بیشماری از آن خواننده جوان منتشر شد که با استقابل خوبی روبرو گردید.

حمید هیراد اسفندماه سال ۹۸ خبر از ابتلا به بیماری سرطان خون داد و گفت که سه سال است که با این بیماری دست و پنجه نرم میکند.

حمید هیراد

فرزاد فرخ

فرزاد فرخ خواننده جوان کشورمان یکی دیگر از چهره های هنری است که نام هنری دارد و نام اصلی او فرزاد امید فرخی فرد شیرازی است.

اصالت این خواننده کشورمان از سمت پدر به شیراز و از سوی مادر به آبادان میرسد و این خواننده جوان فعالیت در دنیای موسیقی را از سال ۱۳۸۰ آغاز کرد و با انتشار دو آهنگ مورد توجه قرار گرفت و با بستن قرارداد در شرکت فرهنگی هنری آوازی نو به صورت جدی فعالیت در دنیا یموسیقی را آغاز کرد.

انرژی مثبت اولین آلبوم رسمی فرزاد فرخ است که سال ۹۷ منتشر شد و تک آهنگ های زیادی هم منتشر کرد که مورد توجه قرار گرفت.

فرزاد فرخ

آرون افشار

آرون افشار یکی دیگر از خواننده های پرطرفدار این روزهای دنیای موسیقی است که اولین روز تیرماه سال سال ۷۷ متولد شد و به دلیل علاقه زیاد به موسیقی از دوران کودکی آموزش گیتار را آغاز کرد.

این چهره جوان دنیای موسیقی هم مانند برخی دیگر از سلبریتی ها نام هنری آرون افشار را برای خودش انتخاب کرده است و نام اصلی او وحید افشار است.

آرون افشار حضور جدی در دنیای موسیقی را از سال ۹۶ آغاز کرد و برای اولین بار در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی در دی ماه ۹۸ کنسرتی را برگزار کرد و آهنگ جانم باش از مشهورترین آثار کارنامه هنری او است.

آرون افشار

حامد هاکان

حامد هاکان خواننده موسیقی پاپ یکی دیگر از چهره هایی است که نامهنری دارد و نام اصلی او حامد ذاکری است که سال ۶۲ در شهر ری متولد شد.

این خواننده کشورمان گرایش به موسیقی پاپ را از سن ۱۷ سالگی آغاز کرد و به دلیل تولد در خانواده ای مذهبی و داشتن پدری روحانی پیش از آن در زمینه خواندن اشعار مذهبی فعالیت داشت.

حامد هاکان اولین آلبوم خود را سال ۸۳ به صورت اینترنتی منتشر کرد و ترانه های زیادی از او در دنیای موسیقی وجود دارد. این هنرمند کشورمان متاسفانه در ۱۲ مهرماه سال ۹۶ بر اثر ایست قلبی درگذشت.

حامد هاکان

پرواز همای

پرواز همای با نام اصلی سعید جعفرزاده احمد سرگورابی از خواننده های موسیقی سنتی است که سال ۵۸ متولد شد و با گروه مستان در ساخت موسیقی های سنتی همکاری میکند.

ورود رسمی پرواز همای به دنیای موسیقی از سال ۸۵ با تاسیس گروه مستان آغاز شد و اجراهای متعدد پرواز همای در کاخ نیاوران و تالار وحدت مورد استقبال زیادی از سوی مردم قرار گرفت و آلبوم های موسیقی زیادی را روانه بازار موسیقی کرد.

پرواز همای

مهراد جم

مهراد جم یکی دیگر از خواننده های جوان موسیقی پاپ است که نام هنری برای خود انتخاب کرد. نام اصلی این خواننده جوان محسن سعیدی کیا است و او متولد سال ۷۶ در آبادان است.

اولین حضور جدی مهراد جم در دنیای موسیقی با ترانه سرایی و آهنگسازی آهنگ جان جان میثم ابراهیم آغاز شد و اولین آهنگ مستقل این خواننده جوان در اردیبهشت ماه سال ۹۸ روانه بازار موسیقی شد و امروز یکی از پرطرفدارترین خواننده های جوان پاپ است.

مهراد جم

این بازیگران ایرانی نامشان را تغییر دادند

در دنیای بازیگری هم به مانند خوانندگی تغییر نام و نام خانوادگی از اتفاقات مرسوم است و بسیاری از هنرمندان سرشناس تغییراتی در نام واقعی شان داده اند که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

گلاب آدینه

اسامی بازیگرانی که نامشان را تغییر دادند

اگر مایلید که بدانید کدام بازیگران ایرانی نام خانوادگی شان را تغییر دادند ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 1.  گلاب آدینه:گلاب مستعان
 2. پروین سلیمانی:بتول سلیمانی خو
 3. مهین شهابی:مهین نیک طبع
 4. سیامک اطلسی:عزت اطلسی فر
 5. رویا افشار:رویا افشاری نسب
 6. پری امیر حمزه:پریدخت امیر حمزه
 7. رضا بابک:رضا فشنگچی
 8. رضا بنفشه خواه:غلامرضا بنفشه خواه
 9. محبوبه بیات:کلثوم بیات مختاری
 10. شیرین بینا:شیرین صدق گویا
 11. رقیه چهره آزاد:رقیه فخر الملوک توکلی
 12. منوچهر حامدی:رضا حامدی خراسانی
 13. شهلا ریاحی:قدرت الزمان وفا دوست
 14. هما خاکپاش:مه نسا خاکپاش
 15. علیرضا خمسه:علیرضا خمسه نیا
 16. سعید پیردوست:علیرضا پیردوست
 17. سیاوش طهمورث:حسن طهمورث نیا
 18. مینا جعفر زاده:مینا بویوک جعفر زاده
 19. فرهاد جم:فرهاد صفری جم
 20. شیوا خنیاگر:فاطمه خنیاگر
 21. فخری خوروش:فخری اسودی
 22. سعید راد:احمد حق پرست راد
 23. رضا رویگری:محمدرضا رویگری
 24. یدالله شیراندامی:شعبانعلی شیراندامی
 25. پری صابری:پروانه صابری
 26. ثریا قاسمی:مولود ملاقاسم
 27. آزیتا لاچینی:معصومه نیک نام
 28. شهره لرستانی:شهره صالحی لرستانی
 29. پروانه معصومی:سکینه کبودرآهنگی
 30. مهری ودادیان:کبری ودادیان غلامحسین
 31. فرخ لقا هوشمند:فرخ لقا پور رسول
 32. پرستو صالحی:الهام صالحی سیاوشانی
 33. فخرالدین صدیق شریف:ابوالفضل فخرالدین صدیق شریف
 34. زهره صفوی:فاطمه صفوی مهر
 35. مرتضی ضرابی:مرتضی ضرابی صفاری
 36. فاطمه طاهری:فاطمه صفر طاهری اصفهانی
 37. آفرین عبیسی:صغری عبیسی
 38. سعیده عرب:فاطمه محمد علیزاده عرب
 39. ژاله علو:شوکت علو
 40. مهدی فتحی:مهدی قلی فتحی
 41. بهزاد فراهانی:لطف الله درمنکی فراهانی
 42. بیتا فرهی:بیتا لهارخانی دینبلی
 43. رویا تیموریان:دلارا تیموریان
 44. هوشنگ توکلی:هوشنگ گلدوز توکلی
 45. زهره حمیدی:زهره ربیعی مطمئن
 46. مهری مهرنیا:فاطمه مرموز نیا
 47. رشید اصلانی:منوچهر اصلانی
 48. سینا مهراد:سینا سهیلی
 49. مهدی هاشمی:میرمهدی هاشمی قرمزی
 50. ناصر هاشمی:میرناصر هاشمی قرمزی
لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=2123
 • نویسنده : مجید
 • ارسال توسط :
 • منبع : namnak
 • 931 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.