23

علت جدایی نامداری از فرزاد حسنی + تصاویر

  • 23 ژانویه 2021 - 17:47
علت جدایی نامداری از فرزاد حسنی + تصاویر
هنوز مدت زیادی از ازدواج آزاده نامداری و فرزاد حسنی نگذشته بود که خبر طلاق شان منتشر شد. در ادامه علت جدایی این زوج هنرمند را از دیدگاه یک روانشناس میخوانید.

مدتی قبل خبر جدایی زودهنگام زوج هنرمند آزاده نامداری و فرزاد حسنی در رسانه ها رسما اعلام شد. آزاده نامداری در مصاحبه ای این خبر را رسما اعلام کرد.
این دو چهره تلویزیونی که مثل چهره های دیگر مورد توجه رسانه ها و مخاطبان شان بودند، روزهای اول با اشتیاق در مورد عشق شان مصاحبه می کردند و با خبرنگاران گپ می زدند. هنوز مدت زیادی از مصاحبه های متعددشان نگذشته بود که خبر طلاق ش ان نقل محافل رسانه ای شد. این بار آزاده نامداری پیشقدم شد و در مصاحبه ای تلویحا شایعات گفته شده را به خبر داغ روز تبدیل کرد.فرزاد حسنی مدت هاست با مطبوعات مصاحبه نکرده و خلاف همسر سابقش سکوت اختیار کرده است اما آزاده نامداری با روزنامه ها و مجلات مصاحبه های متعددی داشته و به قول خودش در مورد کار، فلسفه، عشق، دنیا و همه چیز حرف زده است. آنچه در مورد زندگی مشترک کوتاه این دو مجری در مصاحبه های شان منعکس شده را با هرایر دانلیان، روانشناس و زوج درمانگر در میان گذاشتیم. حرف های آزاده نامداری در مورد زندگی خصوصی و باورهایش و تحلیل این روانشناس از گفته های او را در ادامه می خوانید.

فرزاد حسنی

آزاده نامداری

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

آزاده نامداری و فرزاد حسنی در روزهای اول ازدواج شان، دعوت مجله زندگی ایده آل را پذیرفتند. نامداری در این مصاحبه گفت:«من یک خودخواهی دارم؛ برای من مهم نیست که یک نفر چقدر دوستم دارد بلکه برای من مهم است که خودم چقدر کسی را دوست دارم. اصلا حاضر نیستم این امتیاز را به شخصی بدهم که کنارش باشم چون او مرا دوست دارد و از اینکه با کسی است که دوستش دارد، لذت ببرد اما من نصف او لذت ببرم.»
چرا آزاده نامداری و فرزاد حسنی جدا شدند؟
نظر کارشناس سیب سبز:خودخواهی الزاما صفت ناپسندی نیست. در مراحل رشد، انسان از خودخواهی است که به دگرخواهی می رسد. کودک در دنیای خودش وقتی چیزی بخواهد، دیگر ملاحظه نمی کند که پدر و مادر پولش را دارند یا نه. نمی تواند فکر و تحلیل کند که آیا چیزی که می خواهد به نفعش هست یا نه. هر قدر هم بزرگ تر در این باره حرف بزند، فایده ای ندارد چون در آن مرحله از رشد، بیش از این مقدار توقع نمی رود اما به مرور و در مراحل بعدی رشد، انسان قدرت تحلیل پیدا می کند. در بزرگسالی هم مواقعی خودخواهی باعث نجات فرد می شود.
اگر واقع بینانه به مسئله ازدواج نگاه کنیم، می بینیم بر پایه منفعت طلبی ذاتی انسان بنا می شود؛ یعنی به طور طبیعی مرد و زن به کسی علاقه مند می شوند که بتواند از عهده تامین نیازهای اصلی آنها برآید. برای زن و مرد یافتن چنین کسی، با یکسری هیجانات شدید همراه است که به اشتباه آن را عشق تلقی می کنند. ممکن است بعد از بین رفتن هیجانات یک کدام از طرفین ببیند احساس قبلی اش واقعی نبوده است و از این نظر احساس خسران به او دست بدهد؛ چرا که مدام فکر می کند طرف مقابلش خوشبخت تر است.

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

                  جدایی آزاده نامداری و فرزاد حسنی

او عاشق حقیقت من شد
چند ماه بعد در برنامه «زنده باد زندگی» این زوج در هم کنار قرار گرفتند. نامداری در مقابل دوربین گفت:«مشابهت های ما خیلی زیاد بود. برای من تفکر مشترک خیلی اهمیت داشت.» او گفته بود:«من آن آزاده نامداری که تصور بیرونی مردم است، نیستم. تصور بیرونی این است که من خیلی شیطونم و زیاد حرف می زنم اما من آدم آرام تری هستم. فرزاد با حقیقت من ازدواج کرده است نه تصویر بیرونی ام.»
نظر کارشناس سیب سبز:در جامعه امروز ما جوان ها به ازدواج یک دید تخیلی و غیر واقعی دارند که معمولا بعد از ازدواج اصلاح می شود و آسیب هایی را با خود به دنبال می آورد. مثال بارزش آشنا شدن با کسی است که به هر دلیلی به نظر جذاب می رسد. درست در این مقطع باید احساسات مدیریت و یک تصمیم عاقلانه اخذ شود. رابطه جدی مشترک اگرچه شاید در شروع برحسب تصادف پیش بیاید اما یک تصادف صرف نیست بلکه دوطرف باید بر اساس گفت وگو و شناخت همه جانبه به یک سناریوی مشترک دست پیدا کنند. تفکر مشترک در ازدواج مهم است ولی در مواقعی اگر زن و شوهر مکمل هم باشند، زندگی خوب پیش می رود. هوشمندی در این است که طرفین تشخیص بدهند کجا چطور عمل کنند.
من فقط یک مجری هستم
نامداری در مصاحبه بعد از جدایی اش با روزنامه صبا که واکنش های زیادی را همراه داشت به صحبت هایی که در مورد حضورش در ویژه برنامه عید در کنار فرزاد حسنی مطرح می شد، این طور پاسخ داد:«قبل از اینکه همسر کسی باشم، مجری تلویزیون هستم. کارم را دوست دارم و دوست دارم تجربیات خوبم را تکرار کنم. من سه سال مجری سال تحویل بودم، سال اول با جعفر خسروی، سال دوم با احسان علیخانی و سال سوم با فرزاد حسنی. حالا ممکن است حالت خوب باشد و برنامه خوب شود، ممکن هم هست که حالت بد باشد و برنامه بد شود.» او پیش از این مصاحبه و در ماه های اولیه زندگی شان در یک برنامه تلویزیونی گفته بود:«می خواهم همه چیز صادقانه باشد. یک دهه زندگی نکرده ایم که خیلی تجربه داشته باشیم. به نظر من دو تا آدم باید با هم رفیق بمانند و به همین خاطر نباید «من» شان خیلی بزرگ باشد. وقتی «من» بزرگ باشد به اشتراک رسیدن با یک آدم سخت است. کابوس من این است که یک روز احساس کنم مهم شده ام و همه فلش ها به سمت من برمی گردد. الان یک مایی تشکیل شده و دیگر «من» مهم نیست.»

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

نظر کارشناس سیب سبز:هیچ رابطه ای بدون تنش قابل تصور نیست. هر رابطه ای تنش های خاص خودش را دارد و این روش برخورد با تنش هاست که موفقیت یا شکست یک رابطه را می سازد. یکی از تنش های طبیعی، جنگ بر سر قدرت است حتی در رابطه مادر و کودک رقابتی هست بر سر در دست گرفتن قدرت. طبیعتا انتظار می رود مادر بتواند اوضاع را تحت کنترل دربیاورد چون اگر این اتفاق نیفتد، کودک مادر را کنترل می کند که دردسرساز است. در ارتباط دو انسان بالغ اوضاع کمی فرق می کند. اگر هر دو طرف خودخواه باشند و هیچ کدام حاضر نشوند کوتاه بیایند، آن وقت اختلاف پیش می آید.  وقتی یکی از طرفین قدرت را در دست بگیرد و از خودش انعطاف نشان ندهد، آرامش از زندگی مشترک رخت برمی بندد. اگر قبلا زن و شوهر سر موضوعات مختلف به توافق نسبی برسند، یک جاهایی زن کوتاه می آید و یک جاهایی مرد و دیگر نزاع های بی مورد شکل نمی گیرد.
اشتباه می کنم
نامداری که در مصاحبه با روزنامه صبا حالش را چیزی بین خوب و بد تصویر کرده بود، گفت:«کاراکتری دارم که اشتباه کردم و اشتباه زیاد می کنم و متاسفانه فعل خواهم کرد را هم می توان به آن اضافه کرد. چون اشتباه کردن را جزو حقوقم می دانم. من اشتباه می کنم و می گویم دوست داشتم که این کار را انجام دهم، می خواستم ببینم چه جوری است! در علم روانشناسی به این جور آدم ها می گویند فلانی آدم «های ریسک»ی است و من هم جزو همین دسته هستم. دویدن، نشستن، شکست خوردن و دوباره پاشدن جزئی از زندگی من است.»
نظر کارشناس سیب سبز:مفهوم ریسک کردن خودش به تنهایی یعنی به استقبال خطر رفتن و پذیرش خطر. حالا وقتی با صفت «های» همراه باشد می شود زیاد با خطر دست و پنجه نرم کردن. کسانی که روحیه خطرپذیری بالایی دارند باید بیش از بقیه مراقب خودشان باشند چون این ریسک کردن ها یا
به نفع شان تمام می شود یا به ضررشان پس در زندگی یا خیلی اشتباه می کنند و خیلی شکست می خورند یا خیلی موفق می شوند. آدم های خلاق معمولا بیش از بقیه به دل خطر می زنند. اینها همان گروه دوم هستند اما از آن جایی که شکست خوردن تبعات روحی فراوانی دارد، گروه اول باید چاره ای بیندیشند. در مجموع خود فرد می تواند زندگی و حالش را بررسی کند و بفهمد به کدام گروه تعلق بیشتری دارد.

آزاده نامداری

آزاده نامداری

نمی توانم بگویم دوستت دارم
باز هم می خواهیم به مصاحبه های این زوج در روزهای اول ازدواج شان بازگردیم. مصاحبه ای که آزاده نامداری در آن گفته بود:«هیچ وقت شجاعت این را نداشته ام نفر اول باشم که به کسی بگویم دوستت دارم. متاسفانه روابط عمومی خوبی هم ندارم. به طور کل سختم است با کسی که برای اولین بار می بینم، شروع به حرف زدن کنم. شاید عجیب باشد اما من برخلاف خیلی از دوست های مجری ام، اصلا نقل مجلس نیستم و اصولا جایی ساکت می نشینم و به آدم ها نگاه می کنم تا یخم آب شود.»

نظر کارشناس سیب سبز:انسان یک موجود اجتماعی است و خواسته یا ناخواسته روابط متعددی را در زندگی تجربه می کند. بعضی از روابط انتخابی نیستند؛ مثلا روابط خانوادگی به طور طبیعی ایجاد می شود و کسی پدر و مادر و خواهر و برادرش را انتخاب نمی کند اما سایر روابط براساس انتخاب های فردی شکل می گیرد. دوستان، همکاران و شریک زندگی را خود فرد انتخاب می کند. بعضی ها نمی توانند روابط اجتماعی شان را درست تنظیم کنند که دلایل مختلفی برایش وجود دارد. از جمله دلایل شایع این است که فرد اعتماد به نفس کافی ندارد. در این صورت باید عواملی را که در کاهش اعتماد به نفس موثر هستند، شناسایی کنیم و بعد راه حل متناسب با آن را در پیش بگیریم.
مسئولیتش را می پذیرم
مصاحبه نامداری با روزنامه صبا بیشتر از هر چیزی مواضعش در مورد ازدواج و جدایی را روشن کرد. او گفته بود:«آزاده نامداری که الان روبه روی تو نشسته قطعا زندگی اش آبستن یک اتفاق بوده و هر جوری هم که مدیریت کرده نتوانسته جلوی منظر بیرونی این اتفاق را بگیرد اما من اصلا سعی نمی کنم که بگویم این اتفاق نیفتاده یا مقصرش فرد دیگری بوده. من می خواهم بگویم این اتفاق می تواند در زندگی هرکسی بیفتد. آدم ها می توانند خیلی خوب باشند ولی برای شان اتفاقات تلخ بیفتد. عکسش هم صادق است ولی در کل من معتقدم باید مسئولیت اتفاقی را که افتاده، بپذیریم. من مسئولیتش را بر عهده می گیرم. من همانم، همان آزاده نامداری سابق. فقط یک کم بزرگ تر شده ام و بیشتر می دانم و بیشتر می فهمم.»
نظر کارشناس سیب سبز:هیچ فرمولی وجود ندارد که دوره نقاهت پس از شکست عاطفی را تعیین کند؛ سه هفته باشد، سه ماه یا سه سال. بستگی به خود فرد دارد. در گذشته اگر طرفین با هم نمی ساختند، به شیوه بسوز و بساز تا آخر عمر زندگی را هر طوری بود ادامه می دادند حتی اگر از همدیگر متنفر بودند، باز کسی اسم جدایی را به زبان نمی آورد چون جرات نداشت خودش را مورد قضاوت دیگران قرار بدهد. نگاه جامعه دید خوبی به این مسئله نداشت. اما امروز دیگر این طور نیست. اگر طرفین واقعا ببینند که از زندگی در کنار هم لذت نمی برند و نمی توانند زندگی مشترک را ادامه بدهند، آن وقت جدا شدن شهامت می خواهد. البته این به شرطی است که دلایل جدایی واقعی و منطقی باشند در غیر این صورت نه تنها تصمیم سازنده ای نخواهد بود بلکه به آسیب ها دامن خواهد زد.

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

علت جدایی آزاده نامداری و فرزاد حسنی

در این یک سال و اندی بر آزاده نامداری چه گذشت؟
در ماه سوم سال ۹۲، آزاده نامداری و فرزاد حسنی که پیش از این به عنوان دو مجری در کنار هم دیده شده بودند، خبر ازدواج شان را علنی می کنند. «خانومی که شما باشید …. یه قبله پشت چشماته….. که مغناطیس رد کرده….. تو احساسی بهم میدی….شبیه غیرت تختی …» این بخشی از شعری بود که فرزاد حسنی در مقابل دوربین های برنامه«صبحی دیگر» به همسرش تقدیم کرد.آزاده نامداری همان روزهای اول ازدواج هم اهل مصاحبه کردن بود.
به خبرنگاران مطبوعاتی نه نمی گفت و قصه عشق شان را شجاعانه به زبان می آورد. اسفندماه ۹۲ بود که خبر طلاق شان که علنی اعلام نشده بود در محافل گوش به گوش می پیچید اما حضورشان در ویژه برنامه نوروز ۹۳ در کنار هم تا اندازه ای به این شایعات پایان داد.فرزاد حسنی در ماه های بعد از طلاق میلی به گپ زدن با رسانه ها در مورد زندگی خصوصی اش نداشت اما آزاده نامداری کمی با مطبوعات خودمانی شد و از حرف هایی که به قول خودش در مورد موضوع طلاق شان گفته نشده بود و تنها نگاهش به زندگی را روشن کرده بود، حاشیه های بسیاری بیرون آمد.
آزاده نامداری در واکنش به انتقادات ازمصاحبه اش با صبا گفت در این مصاحبه ها کلمه «طلاق» را به زبان نیاورده و توضیح داد:«من یک زن کاملا سنتی ایرانی هستم و در مرام و ادبیات خودم و خانواده ام نیست که بروم جار بزنم «من جدا شده ام.»

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=5064
  • نویسنده : حسن
  • ارسال توسط :
  • منبع : نمناک
  • 883 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.