26

چرا “حسگر اثر انگشت سامسونگ” کار نمی کند؟!

 • 04 فوریه 2021 - 10:59
چرا “حسگر اثر انگشت سامسونگ” کار نمی کند؟!
حسگر اثر انگشت یکی از قابلیت هایی است که اگر شما نیز با آن به مشکل خورده اید، در این گزارش از اپاراتمی با حل مشکل “حسگر اثر انگشت سامسونگ” آشنا خواهید شد.

آموزش رفع مشکل حسگر اثر انگشت سامسونگ

یکی از قابلیت هایی که چند سالی است در گوشی های هوشمند اضافه شده است و با طرفداران بسیار زیادی روبرو شده است، حسگر اثر انگشت یا finger print scanner ها هستند که اغلب در قاب پشتی گوشی و جدیدا هم در داخل صفحه نمایشگر تعبیه شده اند و تنها با استفاده از اثر انگشت شما می تواند امنیت گوشی را تضمین کند و در نهایت تنها اثر انگشت هایی که در گوشی ثبت شده اند قادر به باز کردن گوشی هستند.

حسگر اثر انگشت سامسونگ

این در حالی است که از گذشته مسئله امنیت یکی از پر دردسرترین ها بوده و الان هم با وجود پیشرفت تکنولوژی باز هم شاهد هک شدن امنیت گوشی ها هستیم که خبر خوشایندی نیست چرا که اطلاعات گوشی ما می تواند به سادگی هر چه ممکن به دست افرادی که می توانند از آن سوء استفاده کنند بیافتد و در مراحل خیلی بدتر از ما اخاذی هم ممکن است بکنند و در نهایت وارد برهه جدید از مسائل خواهیم شد.

اما اگر از تمامی این مسائل بگذریم، گاها ممکن است این ابزار هوشمند که برای امنیت گوشی است، خراب شود و به درستی کار نکند و ما را دچار برخی مسائل سازد که برای تعمیر آن باید هزینه زیادی کنیم تا قادر به تعمیر آن باشیم. از این رو اگر مشکلی در حسگر اثر انگشت گوشی شما رخ داده است و موفق به تعمیر آن نشده اید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی اپاراتمی به روش های حل مشکل اثر اگشت سامسونگ خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

۱- شدت قرار گیری انگشت را بیشتر کنید

طبیعتا وقتی که چیزی برای اولین بار منتشر و عرضه می شود، دارای برخی ضعف ها است که در نسخه های بعدی رفع خواهد شد. برای مثال می توانیم گوشی گلکسی s1 را با گوشی s20 مقایسه کنیم که در آن تمام مشکلات و یا ضعف هایی که در نسخه های قدیمی وجود داشت، برطرف و بهبود یافته اند و در نسخه های جدید تا حد ممکن مشکلی وجود ندارد.

در نسل جدید حسگرهای اثر انگشت که از قاب پشتی به قاب جلویی جابجا شده اند و در زیر صفحه نمایشگر با آخرین فناوری روز قرار گرفته اند. اما در نسل های ابتدایی این نوع حسگر اثر انگشت، یک نوع مشکل وجود دارد که طبیعی است چرا که برای اولین بار بصورت جهانی مورد استفاده قرار گرفته است و باید امتحان شود و این به معنای عدم کارکرد نیست و بلکه به معنای کارکرد نسبتا ضعیف آن می باشد.

اثر انگشت گوشی

از این رو اگر حسگر اثر انگشت گوشی شما در قاب جلویی و یا حتی قاب پشتی قرار دارد، انگشت و محل قرار گیری قاب اثر انگشت را تمیز کنید و سپس انگشت را با فشار نسبتا زیادی فشار دهید تا حسگر اثر انگشت شما بهتر عمل کند. بنابراین نباید با انگشت خیس و یا آلوده اقدام به باز کردن گوشی کنید چرا که عمل نخواهد کرد.

۲- محل حسگر را تمیز کنید

حسگر اثر انگشت

در گوشی های سامسونگ در قسمت قاب جلویی و پشتی از گوریلا گلس استفاده شده است که می تواند از گوشی در مقابل آسیب های احتمالی جلوگیری کند اما این صفحه شیشه ای می تواند در طول زمان آلوده شود و اگر آنرا تمیز نکنید، طبیعتا در صفحه نمایش ذرات آلوده اجازه اسکن مناسب و صحیح را به گوشی نخواهند داد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما و حتما صفحه گوشی را اول از همه برای سلامتی خودتان و دوما برای افزایش قدرت اسکن پاکسازی کنید.

۳- آخرین بروزرسانی ها را نصب کنید

سامسونگ یکی از برندهایی است که گاها به نسبت سایر برندها، هرچند مدت یکبار آپدیت هایی را برای گوشی های خود منتشر می کند که جدید ترین گوشی ها در وهله اول می توالنند آخرین آپدیت را دریافت کنند و سپس گوشی های دیگر می توانند آپدیت ها را دریافت کنند. با این وجود شما هم باید با مشاهده آخرین آپدیت عرضه شده اقدام به دانلود آخرین نسخه از آپدیت عرضه شده برای گوشی را دانلود و نصب کنید.

حسگر اثر انگشت

در هر آپدیت بی شک مشکلات نسخه قبلی اندروید که شامل برخی باگ ها، مشکلات امنیتی و… است برطرف می شوند و اگر شما s10 سامسونگ را خریداری کرده اید، باید این آپدیت ها را دانلود و نصب کنید تا مشکل حسگر اثر انگشت گوشی پرچمدار شما برطرف شود و در غیر این صورت این مشکل همیشه همراه شما خواهد بود چرا که در روزهایی ابتدایی عرضه این سری از سامسونگ، کاربران مشکلی را حسگر اثر انگشت گزارش داده اند.

۴- حسگر اثر انگشت را غیرفعال کنید

هنگامیکه میخواهیم اثر انگشتی را به گوشی اضافه کنیم، باید چندباری انگشت را بلند کنیم و مجددا بر روی اسکنر قرار دهیم تا انگشت ما به خوبی شناسایی شود و در حین باز کردن صفحه گوشی، به مشکل نخورد. با این وجود گاها ممکن است به دلیل آلوده بودن دست یا آلوده بودن سطح حسگر، قادر به شناسایی کامل اثر انگشت ما نشود.

حسگر اثر انگشت

در نهایت وقتی می خواهیم با این ابزار امنیتی قفل گوشی را باز کنیم، دچار برخی مسائل و مشکلات خواهیم شد که می تواند آزار دهنده باشد. به همین دلیل توصیه می شود که اثر انگشت را در مرحله اول غیرفعال کنید و سپس مجددا اقدام به ایجاد اثر انگشت جدید کنید و اثر انگشت های ثبت شده قبلی را حذف کنید. اما این سری هم سطح انگشت شما و هم سطح حسگر بصورت کامل تمیز باشد و انگشت را به درستی بر روی آن قرار دهید.

۵- فعال کردن screen sensitivity

اگر اسکنر اثر انگشت شما بر روی صفحه نمایش قرار دارد، باید یک گزینه به نام screen sensitivity را باید فعال کنید چرا که میزان حساسیت صفحه نمایشگر را بیشتر می کند و در نهایت با وجود آلوده بودن صفحه نمایش و یا حتی آلوده بودن انگشتان دست، می تواند انگشت شما را با این قابلیت هر چه بهتر شناسایی کند و دیگر همیشه نیاز به تمیز کردن سطح حسگر اثر انگشت نخواهید داشت. برای فعال کردن این قابلیت در گوشی های سامسونگ، طبق مراحل زیر پیش بروید؛

 1. وارد تنظیمات گوشی شوید.
 2. گزینه «صفحه نمایش» یا Display را انتخاب کنید.
 3. کمی به سمت پائین اسکرول کنید و گزینه Touch sensivity را پیدا کنید.
 4. بعد از پیدا کردن این گزینه، اقدام به فعال کردن آن کنید.

اثر انگشت سامسونگ

۶- گوشی را ریستارت کنید

گاها وقتی گوشی در جیب یا محیط های مرطوب قرار می گیرد، بخار بر روی آن قرار می گیرد و سپس وقتی سعی بر استفاده از حسگر اثر انگشت می کنید، حسگر اثر انگشت نمی تواند به خوبی انگشت شما را شناسایی کند و در نهایت حتی اگر باز هم روی اسکنر را تمیز کنید، قادر به شناسایی انگشت شما نخواهد بود. اما این مشکل قابل حل می باشد و شما می توانید با ریستارت کردن گوشی اقدام به حل مشکل اثر انگشت سامسونگ کنید که نیازی به هزینه و وقت زیاد ندارد.

۷- ریست فکتوری

حسگر اثر انگشت سامسونگ

اگر اسکنر گوشی شما هنوز با مراحل بالا به خوبی بهبود پیدا نکرده است و هنوز تغییراتی را در گوشی ندیده اید، توصیه می شود که گوشی را ریستارت کنید چرا که احتمالا شاید برنامه ای یا فایلی وجود دارد که باعث ایجاد اختلالی در حسگر اثر انگشت شده است. از این رو در ابتدا توصیه می شود که حتما از اطلاعات موجود در گوشی، نسخه پشتیبانه تهیه کنید که شامل مخاطبین، گالری، موسیقی ها و.. است و سپس اقدام به ریست کردن گوشی کنید.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=5510
 • نویسنده : حسن
 • ارسال توسط :
 • منبع : نمناک
 • 1286 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.