2

کاشت ابرو: همه آنچه باید بدانید

  • 26 دسامبر 2020 - 13:57
کاشت ابرو: همه آنچه باید بدانید
کاشت ابرو،مزیت تکاملی ابروها چیست،مزایای کاشت ابرو ،کاشت ابرو دائمی ،کاشت ابرو طبیعی ،بهترین زمان کاشت ابرو ،تکنیک‌های دیگر ترمیم ابرو

کاشت ابرو

 

محبوبیت روزافزون جراحی کاشت ابرو نشان دهنده‌ی تاثر ابرو در زیبایی افراد است. ابروها نه‌تنها به مشخص شدن اعضای صورتمان کمک می‌کنند، نشان‌دهنده سنمان نیز هستند و اخیراً در صنعت مد و زیبایی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

 

درنتیجه وقت ابروها شروع به کم‌پشت شدن می‌کنند یا وقتی به دلیل تروما رشدشان متوقف می‌شود موجب پریشان‌حالی مردم می‌شود. اما فارغ از دلیل علاقه بیمار به بهبود ابروهایش، فقط یک راه می‌تواند آسیب رسیده به ابرو را از بین ببرد و آن کاشت ابرو است.

 

کاشت مو چه برای افزایش تراکم ابروها باشد چه برای احیای موهای ازدست‌رفته، تنها روشی است که برای همه مشکلات راه‌حل دارد. در این مقاله ، فراز و فرود‌های جراحی کاشت ابرو را با جزئیات کامل در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

مزیت تکاملی ابروها چیست؟

۱- عملکردهای فیزیولوژیک

با وجود اینکه ابروها در عملکردهای مکانیکی اصلی مثل جویدن دخالتی ندارند اما قطعاً هدفی فیزیولوژیک دارند. شکل ابروها و مکان آن‌ها نقش محافظتی برای چشم‌ها دارند. آن‌ها از چشم‌ها در برابر چه چیزی محافظت می‌کنند؟ عرق، گردوغبار و ذرات معلق در هوا. شکل طاقی ابروها مواد مضر را به اطراف صورت هدایت و از چشم‌ها دور می‌کنند.

 

۲- نشان دادن احساسات

ما هرچقدر هم که بخواهیم سرسخت باشیم، انسان‌ها کاملاً متکی به ارتباط هستند و دوست دارند پیشرفت کنند. هم جوانان و هم افراد مسن به تعامل و ارتباط برقرار کردن نیاز دارند. کاری که ابروها برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهند، این است که نمایش احساسات درونی‌مان را به ژست‌ها و پیام‌های قابل فهم برای دیگران تبدیل می‌کنند.

 

اگر احساس شادی، بی‌حسی یا آرامش کنیم، ابروهایمان شکل مشخصی به خود می‌گیرند که به انتقال این پیام به انسان‌های دیگر کمک می‌کنند. به عبارت دیگر، ابروها کمک می‌کنند تا پیامی فرستاده شود که می‌توان با ما ارتباط برقرار کرد. در مورد احساسات منفی مثل خشم، افسردگی و آشفتگی هم همین است.

 

ابروهای ما هنگام اضطراب، شکلی به خود می‌گیرند که احساسات فعلی شما را به جهان منتقل می‌کنند. خلاصه اینکه ابروها مانند حلقه‌های جدول خلق‌وخو هستند که احساسات را با رنگ‌های مختلف نشان می‌دهند.

 

۳- خود-ابرازی

این ویژگی تا حدودی ‌ترند جدید است اما قرن‌ها وجود داشته است. تمدن‌های باستانی مثل مصریان، یونانیان و رومی‌های باستان از شکل‌های متمایز ابرو مکرراً استفاده می‌کردند. درواقع، پدیده‌ای جدید نیست که ابروها ترند شده‌اند.

 

هر عصری، مد ابروی جدیدی به همراه می‌آورد و این اتفاق همیشه تکامل پیداکرده است. علاوه بر این، برخی افراد ترندهای متفاوتی را دنبال می‌کردند و درنتیجه فهمیدند که می‌توانند از طریق ابروهایشان خود-ابرازی داشته باشند.

 

با توجه به همه مزایای تکاملی ابروها و نقش مهمی در زندگی اجتماعی ما ایفا می‌کنند، کاشت ابرو به یک تکنیک ترمیم ابروی محبوب تبدیل شده است.

 

چه زمانی کاشت ابرو لازم است؟

عناصر زیادی محرک کم‌پشت شدن ابرو هستند اما شایع‌ترین علل آن، سن، روتین‌های زیبایی، آلوپسی و تروما است. اگر به دلیل تروما، برداشتن مکرر مو یا ژنتیک دچار کم‌پشت شدن ابرو شده‌اید، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستید.

 

خوشبختانه، کاشت ابرو می‌تواند ریزش ابروها را تقریباً در همه موارد درمان کند. در شرایط خاص آلوپسی، همه دسته‌ها با کاشت ابرو قابل درمان هستند به غیر از آلوپسی توتالیس و آلوپسی یونیورسالیس. در مورد آخر، قبل از کاشت ابرو درمان دارویی لازم است.

 

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو به روش استاندارد استخراج واحد فولیکولی (FUE) انجام می‌شود تا شکل ابرو بهتر شود. روند عمومی FUE بدین صورت است: استخراج واحدهای فولیکولی از نواحی اهداکننده، باز کردن کانال‌ها برای کاشت، کاشت گرافت‌ها. برای این جراحی نیازی به تراشیدن ابروها نیست.

 

سپس روند استخراج شروع می‌شود. مرحله استخراج در کاشت ابرو شامل برداشت گرافت‌ها از مناطق اهداکننده مثل پوست سر یا پشت گوش‌ها بدون آسیب رساندن به ناحیه است. مرحله بعدی، باز کردن کانال است.

 

باز کردن کانال به معنای آماده‌سازی نواحی دریافت‌کننده برای کاشت با برش دادن توسط تیغه‌های میکرو است. سپس جراح گرافت‌های استخراج‌شده را در برش‌های از قبل آماده‌شده می‌کارند.

 

کاشت ابرو چگونه نتیجه می‌دهد؟

کاشت ابرو به تقلید از مفهوم ساده کاشت مو انجام می‌شود. بهتر است هنگام کاشت ابرو، موی اهداکننده را از پشت گوش‌ها استخراج کنیم. چون این مو بهترین تطابق را با بافت موی ابرو دارد.

 

وقتی مو استخراج شد، مرحله بعدی کاشت گرافت‌هاست. برای آماده‌سازی نواحی دریافت کنند، جراحان ابتدا به‌وسیله تیغه‌های میکرو برای جلوگیری از ایجاد جای زخم، برش‌هایی ایجاد می‌کنند. مرحله بعدی و آخر این است که گرافت‌ها را به‌دقت در جهت رشد طبیعی مو قرار دهند.

 

روند مشاوره برای کاشت ابرو

مشاوره مرحله مهمی قبل از هر جراحی است. مشاوره به بیماران فرصت می‌دهد تا اهداف زیبایی خود از نظر شکل و ضخامت ابرو را مطرح کنند و درباره نگرانی‌هایشان حرف بزنند.

 

بیماران در این جلسه باید درباره سابقه پزشکی خود با جراحشان صحبت کنند. طبق داده‌های پزشکی، مشخص می‌شود که کاندیداهای خوبی هستند یا نه.

 

پس از جراحی کاشت ابرو

پس از جراحی احتمالاً دچار تورم یا کبودی خفیف می‌شوید اما معمولاً به‌زودی از بین می‌رود و با داروی مسکن درمان می‌شود.

 

تأثیر کامل کاشت ابرو ماه‌ها بعد دیده می‌شود. وقتی موهای کاشته شده پس از چند هفته ریختند، وحشت نکنید چون کاملاً طبیعی است. آنچه می‌ریزد، مو است نه ریشه. بنابراین مو به رشد خود ادامه خواهد داد.

 

آیا کاشت ابرو برای من مناسب است؟

کاشت ابرو هم مثل همه جراحی‌های زیبایی، عملی پزشکی است. با وجود اینکه ساده است اما نباید آن را دست‌کم گرفت. قبل از اقدام برای جراحی، بهتر است با یک پزشک مجرب برای رسیدن به نتایج موفق مشاوره کنید.

 

تکنیک‌های دیگر ترمیم ابرو

تکنیک‌های رایج  دیگر ترمیم ابرو غیر از کاشت ابرو عبارت‌اند از: میکروبلیدینگ و تتو کردن. هر دو روش میکروبلیدینگ و تتو کردن با استفاده از رنگ‌دانه برای ترمیم یا تغییر شکل ابروها انجام می‌شوند. اما برخلاف تکنیک کاشت ابرو، این تکنولوژی‌ها نتایج رضایت‌بخشی ندارند.

 

۱- میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ تکنیکی است که با استفاده از مرکب، خطوطی شبیه به موی اطراف منطقه ابروها ایجاد می‌کند تا جذابیت ابروهای کامل را نشان دهد. با وجود اینکه در میکروبلیدینگ از مرکب استفاده می‌شود، نتایج آن دائمی نیست.

 

۲- تتو کردن

تتو کردن تکنیکی بسیار قدیمی برای تمیم ابرو است که نتایج دائمی ابروهای مرکبی دارد.

 

مزایای کاشت ابرو

• دائمی. برخلاف میکروبلیدینگ و تتو کردن، موی بعد از کاشت ابرو مانند موی طبیعی است. یعنی می‌توان آن‌ها را اصلاح یا حتی رنگ کرد.

 

• ظاهر طبیعی. کاشت ابرو به‌وسیله موی طبیعی بدن و کاشت آن در منطقه ابرو انجام می‌شود. گرافت‌ها به رشد طبیعی خود ادامه می‌دهند و رنگشان همگن است.

 

کلام آخر

کاشت ابرو با استفاده از روش استاندارد FUE برای افزایش حجم مو یا ترمیم موی از دست رفته انجام می شود. کاشت ابرو روش بسیار ظریف برای ترمیم ابرو است که جایی از خود به‌جا نمی‌گذارد. نتایج نهایی آن داشتن ظاهری طبیعی و دائمی است.

 

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=2191
  • نویسنده : مجید
  • ارسال توسط :
  • منبع : بیتوته
  • 326 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.