22

خطرناک ترین پرنده جهان که می تواند آدم بکشد

  • 26 دسامبر 2020 - 15:41
خطرناک ترین پرنده جهان که می تواند آدم بکشد
پرند گان در دنیا به دلیل زیبایی شان طرفدارن زیادی دارند ولی برخی از پرندگان دنیا توانایی کشتن انسان ها را دارند.

تا از خطرناک ترین پرندگان جهان

حتما تفاوت بین کبوتر و لاشخور را می دانید . یکی از آن ها قلب شما را از عشق مملو می کند و دیگری به شدت شما را می ترساند . این است جهان پرندگان که بسیار متنوع و گوناگون است . بعضی از پرندگان به شدت باعث شادی و لذت می شوند ، در حالی که بعضی دیگر جز ترس و مشکل چیز دیگری برای ما انسان ها ندارند . در این قسمت از نمناک ۱۰ مورد از خطرناک ترین پرندگان جهان را به شما معرفی می کنیم .

خطرناک ترین پرنده جهان

۱٫ عقاب دم قرمز

این عقاب در آمریکای شمالی بیش از بقیه مناطق وجود دارد . وزن این عقاب ها معمولا بین ۱ تا ۲ کیلو است و طول بال های این عقاب بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ سانتی متر می باشد.

بال های آن بسیار پهن هستند و دم آن ها کوتاه است . پرندگان ماده از این نوع عقاب بزرگ تر از انواع نر می باشند . آن ها مکان های باز را برای زندگی ترجیح می دهد و چنگال قوی این پرندگان باعث حمله می شود و جزء سلاح های آنان محسوب می شود که همین عامل وحشت انسان ها می باشد . این پرنده به شدت از قلمرو خود دفاع و محافظت می کند و اگر از مرز این پرندگان عبور کنیم ، به شدت خشمگین می شود و به چنگال هایشان حمله ور می شوند و در نتیجه قطعا آسیب شدید به فرد یا حیوان متجاوز به حریم او می رسد .

۲٫ جغد برفی

این جغد مربوط به نواحی قطبی و شمالی است و یکی از بزرگ ترین و زیباترین انواع جغدها در جهان می باشد . در بدن این جغد ها خال های طوسی تیره و سفید دیده می شود و این جغدهای بزرگ معمولا بین ۱٫۵ تا ۳ کیل گرم وزن دارند و بال های آنان ۱۵۰ سانتی متر است .

بدون شک انسان ها بزرگ ترین تهدید برای این پرندگان هستند . شکارچی های این پرندگان بسیار کم هستند و معروف ترین آنان روباه قطبی ، گرگ و انسان ها می باشند . این جغد نیز به شدت از قلمروی خود دفاع می کند و دفاع او نیز از طریق چنگال هایش می باشد که در مورد انسان ها معمولا سر و چشم ها را مورد هدف قرار می دهند .

عقاب برفی

۳٫ کرکس ریشدار یا لاشخور

کرکس های ریش دار یکی از قدیمی ترین انواع لاشخورها در جهان می باشد . آن ها بسیار بزرگی هستند و وزن شان بیش از ۷ کیلو است و طول بال های آنان بین ۲٫۳ تا ۲٫۸ متر می باشد . آن ها در کوه های بلند ساکن هستند و در مناطق جنوب اروپا ، آفریقای جنوبی و آسیا بیشتر دیده می شوند .

تمرکز آن ها در غذا خوردن بیشتر روی گوشت و استخوان های لاشه است . آن ها استخوان های کوچک را به یک باره می خورند و برای استخوان های بزرگ نیز از تکنیک له کردن و ریز ریز کردن استفاده می کنند . حتی اگر استخوان به اندازه یک تخته سنگ سفت باشد.

۴٫ جغد شبانه

این جغدها بسیار بزرگ هستند و دارای سر کاملا گردی هستند که در مناطق آمریکای شمالی بیشتر یافت می شوند . آن ها ترجیح می دهند که در جنگل ها زندگی کنند . طول کلی آن ها حدود ۵۳ سانتیمترو طول بال هایشان بین ۱۰۴ تا ۱۰۹ سانتیمتر می باشد . این جغدها به پرندگان شبانه معروف هستند و فقط شب هنگام شکار می کنند .

ویژگی جالبی در پرواز کردن ان ها وجود دارد که آن ها را قادر می سازد تا از جنگل های بسیار انبوه بدون هیچ صدایی پرواز کنند اما این ویژگی باعث می شود که این پرنده برای انسان خطرناک شود زیرا صدای او را هنگام حمله نمی شنوید . پنجه های تیز آنان نیز آسیب های جدی به فرد وارد می کنند .

۵٫ پرندگان ماهی خوار شمالی

این پرندگان ماهی خوار شمالی طولی بین ۶۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر دارند . طول بال های آنان حدود ۱۵۲ سانتیمتر می باشد و منقار ان ها بسیار بزذگ و قابل توجه است . این پرندگان مهاجر تابستان خود را در دریاچه ها و برکه های آمریکای شمالی در کانادا و گرینلند سپری می کنند و در فصل زمستان نیز به جنوب و یا سواحل اقیانوس آرام و یا اطلس مهاجرت می کنند .

منقار تیز این پرندگان بزرگ ترین تهدید برای انسان ها به شما می رود و آن ها معمولا سر و گردن را برای حمله مورد هدف قرار می دهند .

پرنده خطرناک

۶٫ قوی سایلنت

وزن این قوها بیش از ۱۲ کیلومی باشد و یکی از بزرگ ترین مرغ های آبی اروپا هستند . این پرندگان در برکه ، رودخانه ، زمین های مرطوب و دریاچه ها زندگی می کنند . طول بال این پرندگان به بیش از ۲٫۴ متر می رسد .

دندان های آنان بسیار تیز است و همه چیز را پاره می کند . این پرندگان بسیار خشن می باشند و حمله ان ها به انسان ها در زمان لانه ساختن در فصل بهار بیش از همیشه است . بنابراین تا حد ممکن فاصله خود را با آنان حفظ کنید . ضربه های قوی این پرندگان بیشتر از طریق بال هایشان می باشد . سایز و قدرت بال ها باعث حمله ها و آسیب های جدی مخصوصا به چشمان فرد می شود .

۷٫ کلاغ استرالیایی

این کلاغ دومین پرنده خطرناک در کشور استرالیا بعد از شترمرغ استرالیایی می باشد . سایز این پرنده متوسط است و بیشتر در زمین ها ، پارک ها و مناطق یخ زده اطراف استرالیا زندگی می کند . در فصل بهار و هنگام آشیانه ساختن بسیار خشمگین است . رفتار او نوعی دفاع برای حفظ قلمرو است و اگر شما را تهدیدی برای خود و یا لانه شان بدانند ، بدون درنگ به شما حمله ور می شوند.

این پرنده در خیابان و پارک های استرالیا زیاد دیده می شود که آسیب ان ها به چشم ها و پوست فرد بسیار شدید است .

کلاغ استرالیایی

۸٫ شاه ماهی اروپایی

این پرنده ۶۶ سانتیمتر طول دارد و در غرب اروپا بیشتر یافت می شود . به راحتی می تواند غذای دیگر پردنگان را بدزدد و به آن ها حمله کند . طول بال های این پرندگان بین ۱۲۴ تا ۱۶۰ سانتیمتر می باشد و منقار بسیار تیزی دارد . آسیب های جدی در صورت حمله این پرنده به افراد وارد می شود .

شاه ماهی اروپایی مانند دیگران پرندگان در هنگام حمله به آشیانه بسیار خشمگین می شود و در نتیجه حتما باید فاصله خود را با آن حفظ کنید . این پرنده به راحتی دوستان خودش را برای حمله صدا می زند و تیم تشکیل می دهند.

۹٫ شترمرغ

شتر مرغ های شجاع یکی از بزرگ ترین پرندگان روی زمین هستند . آن ها مربوط به آفریقای شمالی می شوند و در جلگه ها ، جزایر و مناطق یخی ساکن می باشند . یک شترمرغ با رشد کامل حدود ۱۵۰ کیلو وزن دارد و طول آن برابر با ۱۸۲ سانتیمتر می باشد . آن ها جزء سریع ترین پرنداگان نیز می باشند . ضربه های این پرنده بسیار قوی است که می تواند جان انسان را بگیرد .

پاهای دراز شترمرغ ، سلاح اصلی اوست و می تواند به راحتی با یک ضربه پا از شر شکارچی خلاص شود . حتی ضربه او قادر به کشتن یک شیر است و در نتیجه در رفتار با این پرندگان باید بسیار مراقب باشید . آن ها را برای حمله به خود تحریک نکنید .

شترمرغ

۱۰٫ شترمرغ جنوبی

این شترمرغ ها را می توان خطرناک ترین پرنده های جهان معرفی کرد . قطعا حمله آن ها باعث مرگ می شود . آن ها جزء دومین پرندگان از لحاظ سایز در جهان هستند و بین ۷۰ تا ۸۰ کیلو وزن دارند و قد آن ها تا ۵٫۱ متر نیز می رسد . پای آن ها نیز بسیار قدرتمند است.

هر پای این پرندگان دارای سه انگشت است که از پنجه های بسیار تیزی برخوردار می باشند .

یک ضربه از این پنجه ها باعث شکستن استخوان ها، آسیب های جدی و مرگ می شود .

حمله کردن این پرندگان بسیار کم اتفاق می افتد ، مگر این که احساس خطر کنند . روش حمله آنان بسیار خطرناک است زیرا هم از پشت و هم از جلو و هم از بالا سر حمله می کنند.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=2200
  • نویسنده : مجید
  • ارسال توسط :
  • منبع : namnak
  • 762 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.