22

حیوانی که می تواند یک ببر را بُکُشد!

  • 17 دسامبر 2020 - 19:22
حیوانی که می تواند یک ببر را بُکُشد!
ببرها حیواناتی قدرتمند و از بزرگ ترین شکارچیان در حیات وحش هستند اما حیوانات دیگری هم وجود دارد که می توانند ببرها را شکست دهند و بکشند.

حیواناتی که می تواند ببر را بکشند

ببر ها جزء بزرگ ترین شکارچیان هستند. این گربه سانان بزرگ معمولاً هنگام شب شکار می کنند و می توانند یک گوشت ۳۶ کیلوگرمی را یک جا بخورند. در ۱۰ سال گذشته تعداد کم تری از ببر ها در حیات وحش وجود داشته اند اما در بعضی از مکان ها این روز ها با افزایش تعداد آن ها روبه رو هستیم.

کشتن ببر

جمعیت ببر در هند، نپال، روسیه و چین اکنون به طور ثابت در حال افزایش است. اگر چه در جنوب شرقی آسیا در بحران هستند و با کاهش تعداد آن ها روبرو هستیم.

اکنون حدود ۳۹۰۰ ببر در حیات وحش زندگی می کنند. انسان بزرگترین دشمن ببر محسوب می شود زیرا بسیاری از انسان ها این حیوانات را شکار می کنند و از استخوان آن ها در دارو های چینی استفاده می نمایند.

بعضی از انسان ها نیز از پوست آن برای تهیه قالیچه استفاده می کنند که نماد ثروتمندی است. استخوان ببر چینی برای بعضی از بیماری ها و احیای قدرت افراد مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این بخش جذاب از سرگرمی نمناک برخی از مهم ترین شکارچیان ببر را به شما معرفی خواهیم کرد.

کشتن ببر

۱٫ یک ببر دیگر

شاید به نظرتان عجیب باشد اما ببر ها می توانند همدیگر را بکشند. مثلاً ببر سوماترای نر می تواند نوع ماده خودش را بکشد. حمله ببر به ببر نه تنها برای به اسارت گرفتن اتفاق می افتد، بلکه ممکن است اهداف دیگری هم وجود داشته باشند.

این ببر ها تنها مخلوقاتی هستند که در قلمرو های خاصی در حیات وحش زندگی می کنند. یکی از مثال ها این است که ممکن است دو ببر نر به خاطر یک ببر ماده، با یکدیگر جنگ کنند و یکی از آن ها کشته شود.

کشتن ببر توسط ببر

۲٫ کروکودیل

کروکودیل و ببر هر دو برای یکدیگر خطرناک هستند. کروکودیل مانند ببر حیوان بسیار خشنی است و می خواهد پتانسیل و قدرت خود را نشان دهد و در نتیجه حمله ور می گردد. اکثر انواع کروکودیل ها مسیر خودشان را طی می کنند و کاری به یکدیگر ندارند.

کروکودیل از دهان بسیار بزرگش برای گرفتن قربانی استفاده می کند و می تواند آن را به یک باره قورت بدهد اما ببر ها از گردن کار را شروع می کنند تا او را بکشند و بعد به پشت سر او می روند.

زمانی که کروکودیل و ببر یکدیگر را نمی بینند  هر دو آماده حمله هستند اما اگر در مستند ها دیده باشید، این دو حیوان با یکدیگر جنگ می کنند و یکی از آن ها برنده می شود که معمولاً برنده اصلی کروکودیل است. جالب است بدانید که این دو حیوان هر دو هنگام شب فعال می شوند و بنابراین جز حیوانات شب رو هستند.

شکست ببر توسط کروکودیل

۳٫ افعی

افعی جزء خانواده مار ها محسوب می شود و قربانی خودش را از قسمت ماهیچه ها له می کند و سپس لاشه آن را می جود. افعی ها بیش از ۹ متر درازا دارند و وزن آن ها بیش از ۹۰ کیلوگرم است و جزء بزرگترین مار های جهان محسوب می شوند.

مار افعی در محیط های مختلفی زندگی می کند؛ حتی ممکن است بین صخره ها، جنگل های بارانی، چوب ها، چمن ها و غیره یافت شود. مار افعی معمولاً در آسیا، آفریقا و استرالیا بیشتر از قسمت های دیگر است.

مار ها معمولاً حیوانات بزرگ و کوچک را می خورند و به پرنده ها، مارمولک ها، خوک ها و میمون ها هم علاقه زیادی دارند اما ممکن است ناگهان به گربه سانان بزرگ هم حمله کنند که یکی از آن ها ببر می باشد.

اگر موقعیت مناسبی را پیدا کنند، حتما این کار را خواهند کرد. احتمالا ببر به جای این که با افعی مبارزه کند، تصمیم می گیرد که فرار کند اما احتمال این که مار بتواند ببر را بگیرد و او را شکار کند، هم وجود دارد.

افعی

۴٫ مار کبرا

مار کبرا یکی دیگر از مار هایی است که ممکن است ببر را در جنگل بکشند. مار کبرا در جنگل های باران زای هند زندگی می کند. این مار ها با سم خود حیوانات دیگر را می کشند. مار ها و حیوانات کوچک دیگر را نیز شکار می کنند اما معمولاً برای خوردن ببر به آن حمله نمی کنند.

این مار ها به طور طبیعی برای مبارزه با حیوانات بزرگتر مثل ببر، سم خود را در هوا پخش می کنند و همین سم آنقدر قوی است که می تواند حیوانی مثل ببر را از پا در بیاورد زیرا گردش سم در بدن حیوان به سرعت افزایش پیدا کرده و یک راه اجتناب ناپذیر برای مردن است.

مار کبرا

۵٫ مار پیت وایپر

این نوع مار یکی دیگر از انواع مار هاست که سم قوی ای دارد و می تواند یک ببر را در جنگل از پای دربیاورد و معمولاً در جنگل های هند زندگی می کند و یک حیوان قوی می باشد که می تواند حیوانی مثل ببر را از بین ببرد. هم این نوع مار و هم ببر بنگال در قسمت جنوبی هند زندگی می کنند.

هر دو گونه در شب فعال هستند و زمانی که احساس کنند کسی در اطراف آن هاست، دم خود را تکان می دهند اما خودشان هم می توانند به راحتی ضربه بزنند. اگر عصبانی شوند، بسیار خطرناک هستند. این مار ها در سریلانکا و سواحل جنوبی هند مورد استفاده دارویی قرار می گیرند.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=1630
  • نویسنده : مجید
  • ارسال توسط :
  • منبع : namnak
  • 565 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.