28

تمرینات بدنسازی که اندام زنان را مردانه می کند

  • 01 می 2021 - 11:46
تمرینات بدنسازی که اندام زنان را مردانه می کند
در تمرینات بدنسازی زنان برخی حرکات برای خانم ها مناسب نیست اما نمیدانند و با انجام این تمرینات اشتباه اندام زنانه را مردانه می کنند.

تعدادی از تمرینات اشتباه زنان که بهتر است از انجام آنها برای داشتن یک بدن زنانه دوری کنید

داشتن یک بدن باریک و مناسب منجر به ایجاد ده ها افسانه درباره رژیم غذایی و تمرین شده است، امروزه مربیان شخصی از دانش خود در زمینه فیزیولوژی و آناتومی انسان استفاده می کنند تا بهترین انواع تمرین برای مردان و زنان را تشخیص دهند تا تمریناتی که به مردان کمک می کند فوق العاده به نظر برسند، در واقع می تواند تاثیر کاملا متضاد بر روی زنان داشته باشد.

تمرینات اشتباه زنان

بنابراین مهم است که بدانیم کدام تمرین برای بدن شما مناسب است. بخش ورزش و تناسب اندام اپاراتمی، یک لیست سیاه از تمریناتی را آماده کرده است که زنان برای داشتن بدنی زیبا نباید انجامشان دهند.

تمرینات اشتباهی که فرم بدن زنان را خراب می کند

۱٫ تمریناتی که عضله جانبی را بزرگ می کنند:

عضلات جانبی به دنده های پایین متصل می شوند و به استخوان شکم برمی گردند و آنها شکل بدن ما را ایجاد می کنند که در اینجا ۳ نمونه از آن ها را آورده ایم:

کشش جانبی:

کشش یک تمرینی است که بدن شما را بر روی یک نیمکت شیب دار ویژه خم می کند و وقتی این تمرین انجام می شود، باعث افزایش رشد عضلات جانبی خواهد شد و کمر شما بزرگتر می شود.

آن را با پلانک جایگزین کنید:

بهترین جایگزین برای داشتن شکم تخت ،پلانک است و این یک تمرین بسیار ساده است که شما به راحتی می توانید در سالن ورزشی و یا در خانه انجام دهید، در حالی که روی زمین روی آرنج و انگشتان پای خود هستید ، بدن تان را بکشید و برای یک دقیقه این حالت را نگه دارید.

تمرینات اشتباه زنان

حرکات پلانک جایگزین تمرینات اشتباه زنان

تمرینات اشتباه زنان که اندامشان را مردانه می کند

خم شدن با دمبل:

یکی از رایج ترین اشتباهات زنان این است که آنها تمرینات خم شدن را با امید رسیدن به کمر باریکتر انجام می دهند و هنگام خم شدن از سمتی به سمت دیگر با دمبل، باعث می شوید طرف مقابلتان بزرگ تر شود پس سعی کنید از انجام این تمرین اجتناب کنید.

آن را با تمرین “وکیوم” جایگزین کنید:

تا جایی که می توانید شکم خود را بکشید، چند دقیقه صبر کنید و سپس ریلکس کنید.

در ابتدا این تمرین بسیار سخت خواهد بود اما زمانی که شما یاد می گیرید این کار را درست انجام دهید و شروع به انجام مرتب آن می کنید، نتایجش را سریعا متوجه خواهید شد.

اسکات های سنگین:

کانال محبوب تناسب اندام برای زنان ادعا می کند که وقتی شما با وزنه های سنگین اسکات می زنید، عضلات شکمی و ستون فقرات را که به طور ناگهانی منجر به رشد توده عضلانی در اطراف کمرتان می شود؛ سفت می کنید.

آن را با کرانچ ایستاده جایگزین کنید:

برای سفت کردن بدنتان کرانچ ایستاده را تمرین کنید و هنگامی که بر روی زمین دراز کشیدید، بالا تنه ی خود را به آرامی بالا ببرید و این تمرین را چند بار تکرار کنید.

 کرانچ ایستاده

تمرینات کرانچ از حرکات ورزشی مناسب خانمها

۲٫ ورزش هایی که گردن و شانه را بزرگ می کنند:

عضله ی ذوزنقه ای یک عضله مسطح بزرگ است که در پشت گردن و قسمت بالایی کمر قرار دارد و هنگام تمرین این گروه از عضلات، شما در معرض خطر از دست دادن گردن باریک خود هستید.

همانطور که بخش ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره کرده است آنا بوریسووا استاد ورزش از کلاس بین المللی تناسب اندام بدن و معاون قهرمان جهان در مسابقات تناسب اندام ، در حمایت از زنان و زیبایی در کانال یوتیوب خود توصیه می کند برای اجتناب از تمریناتی که می تواند شانه های ظریف زنانه را از بین ببرد و در اینجا ۳ تمرینی وجود دارد که توصیه شده است از انجام آن تمرینات خود را مستثنی کنید:

بالا انداختن شانه با دمبل یا هالتر:

این یک ورزشی است که در آن شانه های خود را با وزنه بالا می اندازید که ورزش تکی نامیده می شود زیرا یک ورزشکار می تواند یک عضله را بدون اینکه عضلات دیگر بزرگ شوند، بزرگ کند و به نظر می رسد خوب باشد اما مراقب باشید چون شانه های پهن در مردان خوب است، نه در زنان.

آن را با شنا روی زمین جایگزین کنید:

ارزش تمرکز روی تمریناتی است که می تواند زنانگی شما را برجسته سازد ، برای مثال،شنا روی زمین برای عضلات قفسه سینه عالی هستند.

هالتر یا دمبل را تا چانه خود بکشید.

این نوع تمرینات عضلات ذوزنقه ای شما را بزرگ می کنند.

آن را با لیفت بازو با دمبل جایگزین کنید:

وزنه ای را انتخاب کنید که برای شما راحت باشد، بازوی خود را به بدن تان فشار دهید و آنها را به آرامی به شانه های خود برسانید.

 لیفت بازو و دمبل

لیفت بازو جایگزین تمرینات اشتباه زنان در بدنسازی

بلند کردن دمبل و هالتر در مقابل خود:

هنگام انجام تمرینات خود این اصل ساده را دنبال کنید:وزنه را بالاتر از سطح شانه های خود نبرید که موقعیت اشتباه بازوهای شما ، به طور ناگهانی شامل عضله ی ذوزنقه ای خواهد شد.

آن را با خم کردن بازو جایگزین کنید.

یک قسمت مشکلِ رایج برای بسیاری از زنان، قسمت داخلی بازو ها است پس بازوهای خود را پشت سر تان قرار دهید، کف دست تان را به سمت آرنج دست دیگر بچرخانید و آن را به آرامی خم کنید.

۳٫ تمریناتی که پاهای شما را بزرگتر می کند:

انحنای بدن این روز ها از نظر من تغییر کرده است، ماهیچه های باسن گرد مرسوم شده و مد روز است و این موضوع منجر به افزایش محبوبیت بسیاری از انواع اسکات و تمرین ها با وزنه و امید به رشد عضلات ما شده است اما با این حال، باید به یاد داشته باشید که تمرینات جداگانه ای برای عضلات باسن وجود ندارد و هنگام کار کردن قسمت پایین تنه ی شما، پاهای تان بخصوص عضلات چهار گانه نیز درگیر است ، چرا که عضلات چهار گانه از چهار عضله تشکیل شده است و این یک گروه ، گروهی بسیار قوی از عضلات هستند که تمایل به رشد سریع را دارند.

اگر می خواهید پاهای باریک داشته باشید، باید تمرینات زیر را حذف کنید:

اسکات با وزنه های سنگین:

ما در بالا ذکر کردیم که اسکات با وزنه های سنگین می تواند حالت کمرتان را خراب کند، اما این موضوع فقط در مورد دور کمر نیست – بلکه در مورد پاهای شما نیز صدق می کند پس در ابتدا، تمرینات شدید می تواند باسن شما را کمتر زنانه جلوه دهد و دوم، وزنه های سنگین نه تنها می تواند باعث نابودی حالت بدنی شما شود، بلکه می تواند به زانو نیز آسیب برساند.

آنها را با اسکات بدون وزنه جایگزین کنید.

برای انجام اسکات بدون وزنه و یا با وزنه های کوچک اطمینان حاصل کنید که پایتان را در موقعیت مناسب قرار می دهید و زانوهای شما نباید جلو تر از انگشتانتان باشد.

 حرکات اسکات

حرکات اسکات با وزنه سنگین از تمرینات اشتباه زنان

تمرینات اشتباه زنان و جایگزین مناسب آن ها

ساق پای خم نشده با دستگاه:

ده ها روش برای انجام این تمرین وجود دارد اما با این حال، این موضوع به شما کمک نخواهد کرد که مفصل رانتان کوچک شود بلکه عضلات پاهای شما بزرگتر می شوند.

آن را با لانگ جایگزین کنید .

لانگ ، یک ورزش عالی برای پایین تنه شما است پس این تکنیک را دنبال کنید:گام های کوتاه، اما عمیق بردارید.

باهم کشیدن پا ها با دستگاه:

یکی دیگر از مشکلات رایج برای زنان قسمت ران داخلی است. که برای خلاص شدن از چربی ها در ران داخلی، زنان اغلب از دستگاه ران داخل استفاده می کنند که بسیاری از ورزشکاران و افراد حرفه ای معتقدند که این موقعیت غیر طبیعی بدن نه تنها شامل عضلات هدف بلکه مفاصلی است که آنها را به هم وصل می کند و ممکن است نتایج مورد انتظارتان را به ارمغان نیاورد و همچنین می تواند مضر هم باشد.

آن را با لانگ جانبی جایگزین کنید:

لانگ جانبی یک جایگزین عالی است ، زیرا آنها به شما کمک می کنند تا عضلات اقامه را تقویت کنید.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=6710
  • نویسنده : حسن
  • ارسال توسط :
  • منبع : نمناک
  • 842 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.