3

راه و روش های کار درست برای بلند شدن قد

  • 11 فوریه 2021 - 11:26
راه و روش های کار درست برای بلند شدن قد
اغلب افراد با قد خود مشکل دارند و می خواهند قد بلند شوند، یکی از سالم ترین و بهترین روش ها برای افزایش قد انجام برخی از ورزش ها است.

بهترین و سالم ترین راه برای افزایش و بلند شدن قد

قد نقش مهمی را در افزایش شخصیت فرد بازی می کند. بدون شک، مردم همیشه مشتاق هستند تا قد خود را به هر طریقی افزایش دهند. این روزها، تعدادی دارو و درمان ها وجود دارند که ادعا می کنند تاثیرات زیادی دارند. اما این ها بسیار گران و عوارض جانبی دارند. علاوه بر این، هیچ تضمینی ۱۰۰ % برای موفقیت این روش ها وجود ندارد.

بلند شدن قد

بنابراین بهترین راه ممکن برای افزایش قد به طور طبیعی ترکیب یک برنامه ورزشی با رژیم غذایی مناسب است. ورزش مناسب به نرم کردن و تقویت ماهیچه ای کمک می کند و هورمون های رشد را ترشح می کند که مسئول افزایش قد هستند. رژیم غذایی مناسب، این هورمون ها را تازه و فعال نگه می دارد و در بازسازی کمک می کند.

در این بخش از سلامت اپاراتمی راههای بلند شدن و افزایش قد را به دو دسته تقسیم کردیم ؛ ورزش و تغذیه.

اگرچه این یک واقعیت معروف است که قد بدن با عوامل ژنتیکی تعیین می شود، اما می تواند تا حدی تحت تاثیر عوامل فیزیکی مانند رژیم غذایی و ورزش باشد. وقتی که صفحات رشد در استخوان های دراز بدن با هم ترکیب می شوند، رشد بعد از بلوغ متوقف می شود.

با این حال، رشد هنوز هم برای برخی افراد حتی در سن ۲۲ تا ۲۵ سال ادامه دارد و بنابراین ممکن است چند اینچ به قد حتی بعد از این مرحله با توسل به ورزش برای افزایش قد اضافه شود. این تمرین ها باید به طور منظم ۲ تا ۳ بار در هفته برای نتیجه بهتر انجام شوند. از ورزش کردن زیاد باید اجتناب کرد چون می تواند باعث آسیب شود.

حرکات ورزشی برای افزایش قد

۱٫ بارفیکس برای بلند شدن قد

وزن به طور معکوس بر روی قد با فشرده کردن ستون فقرات و مفاصل تاثیر می گذارد، که غضروف را فشار می دهد و ظاهر فرد را کوتاه تر می کند. بارفیکس راه ساده ای برای مقابله با این مشکل است. کششی که در این ورزش ایجاد می شود منجر به افزایش قد از ۱ تا ۲ اینچ می شود، اما نه بلافاصله.بارفیکس را طوری نصب کنید که پاها کاملا آویزان باشد در این حالت ۲۰ ثانیه بمانید.

افزایش قد با ورزش

افزایش قد با انجام حرکت بارفیکش

۲٫ شنا روی زمین

این تمرین به عنوان “ضربه متناوب” شناخته می شود و اساسا روی کمر تمرکز دارد.

با خوابیدن روی شکم شروع کنید. بدن باید کاملا بسط داده شود. دست هایتان را مستقیم در مقابل خود قرار دهید و کف دست هایتان را به سمت زمین قرار دهید. سپس دست چپ خود را بالاتر از دست راست بلند کنید. پاها را صاف نگاه دارید، پای راست خود را تا جایی که می توانید در هوا بلند کنید. حداقل ۴ ثانیه در این موقعیت بمانید و سپس روند را با پای دیگر و دست دیگر تکرار کنید. شما باید این موقعیت را ۲۰ ثانیه نگه دارید. اضافه کردن وزن مچ و قوزک پا بیشتر مفید خواهد بود چون باعث می شود ماهیچه های کمر خود را کاهش داده و مقاومت تان را افزایش دهید.

۳٫ کشش لگن برای بلند شدن قد

این تمرین به شدت ساده کمک می کند تا بدن خود را از ستون فقرات و همچنین باسن کشش دهید.می توانید با دراز کشیدن روی کمر شروع کنید. شانه ها و بازوهای خود را محکم روی زمین قرار دهید. حالا زانوهای خود را خم کنید و هر چه می توانید پاهایتان را به باسن نزدیک کنید. قوس پشت خود را به سمت بالا قرار دهید تا لگن تان را به سمت بالا هل دهید. این موقعیت باید ۲۰ تا ۳۰ ثانیه انجام شود. این تمرین این امکان را می دهد که انعطاف پذیری بیشتری به باسن بدهید.

۴٫کشش کبرا مناسب برای بلند شدن قد

این تمرین یوگا قصد دارد ستون فقرات را کشش دهد در نتیجه انعطاف پذیر و نرم می شود. برای رشد غضروف بین مهره ها و ایجاد افزایش قد مفید است. روی زمین دراز بکشید و صورت خود را روی زمین زیرشانه قرار دهید. ستون فقرات و چانه خود را نیز بالا ببرید تا زاویه بالاتری شکل دهید. قوس تا جایی که ممکن است عقب می رود حداقل ۳ تا ۴ بار بین ۵ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد.

روش افزایش قد

افزایش قد با انجام کشش کبرا

۵٫ کشش سوپر کبری برای بلند شدن قد

با نگه داشتن بازوهای عمود بر کف زمین و ستون فقرات (مشابه موقعیت انتهای کشش کبری)شروع کنید. حالا باسن خود را خم کنید و بدن را بالا بیاورید تا موقعیت ایجاد کنید. در حالی که این کار را انجام می دهید، چانه خود را در مقابل سینه Vقرار دهید و سپس به موقعیت اصلی برگردید. هر تکرار باید به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه طول بکشد.

۶٫ با یک پا جست و خیز کردن

به عنوان یکی از ساده ترین تمرین هایی که تا به حال انجام شده است، این کار می تواند در هر جایی انجام شود، در هر فعالیتی مثل تماشای تلویزیون، بازی کردن در پارک و یا انجام هر کار دیگری. هشت بار روی پای چپ خود بپرید و دست هایتان رابالا ببرید و سپس روی پای خود آورید. این فعالیت بالا و پایین برای رشد مغز، تقویت پاها و تولید هورمون های رشد مفید است.

۷٫ پیلاتس برای بلند شدن  قد

این ورزش عالی به افزایش کشش ستون فقرات کمک می کند و طول اضافی به بالا تنه می دهد. همچنین به مهره های گردن خود کشیدگی می دهد.با دست به پشت دراز بکشید و دست هایتان را کنار خود طوری که کف دست ها پایین باشد قرار دهید. پاهایتان را با هم نگه دارید، آن ها را مستقیم به سمت سقف دراز کنید و آن ها را به عقب خم کنید تا به زمین برسند طوریکه زمین را لمس کنند ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد اما با تمرین این کار آسان تر می شود. هر چه بیشتر دراز بکشید، ستون فقرات بیشتر کشیده می شود.

پیتلاس مناسب برای بلند شدن قد

۸٫کشش رو به جلو ستون فقرات برای افزایش قد

با پاهای صاف بنشینید. پاهایتان را باید به عرض شانه باز کنید ، پاها باید خم شوند. را جلو خود دراز کنید. در حالی که این کار را انجام می دهید دم انجام داده خم شوید و سعی کنید نوک انگشتان پا را لمس کنید. اگر بتوانید نوک انگشت را لمس کنید، پس می توانید تلاش کنید تا ستون فقرات را تا حداکثر اندازه باز نگه دارید. این ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما این موقعیت می تواند از طریق عمل عادی به دست آید.

۹٫ خم شدن :

صاف بایستید و دست هایتان را روی باسن قرار دهید. در این موقعیت بمانید و تا جایی که ممکن است خم شوید . همیشه به خاطر داشته باشید که زانوها را خم نکنید و چانه را از سینه دور نگاه دارید. هر تکرار باید ۴ تا ۸ ثانیه طول بکشد.

۱۰٫ ضربه زدن به پا برای کمک به بلند شدن قد:

این در واقع حرکتی از تکواندو است. حرکتی دفاعی است اما به افزایش قد کمک می کند. برای انجام این کار، روی زمین بایستید طوری که پاهایتان کمی از هم فاصله داشته باشند. سپس، انرژی خود را رها کرده بدون اینکه ران خود را جابجا کنید، ضربه بزنید.

روش قد بلند شدن

۱۱٫ کمک دو سرعت به افزایش قد:

دو سرعت نیز به افزایش قد کمک می کند. اما کلید موفقیت آن ها انجام مرتب و مداوم آنها است. علاوه بر این، شدت و طول مدت این تمرینات باید به تدریج افزایش یابد و ورزش باید با یک رژیم متعادل برای کسب بهترین نتیجه ترکیب شود.

۱۲٫ طناب زدن برای بلند شدن قد:

صرف نظر از تمرین های داده شده در بالا، طناب زدن هم در افزایش قد نقش مهمی دارد.

۱۳٫ شنا کردن برای بلند شدن قد:

شنا کردن چند ساعت به مدت حداقل ۵ روز در هفته برای افزایش قد بسیار مفید است. ، شنا مهم ترین نوع ورزش است که در آب انجام می شود. این به شما این امکان را می دهد که از پاهایتان، بدن، و بازوها به کامل ترین شکل استفاده کنید و در نتیجه قدرت ماهیچه را افزایش دهید. ضربه به سینه بهترین روش شنا برای افزایش قد است. از این رو، اگر می خواهید قد را افزایش دهید، توصیه می شود که شنا یاد بگیرید و شنا کنید.

ورزش هایی برای بلند شدن قد

۱۴٫ بسکتبال برای بلند شدن قد:

بسکتبال ورزشی است که تمام ماهیچه ها را تمرین می دهد و به رشد کمک می کند. این ورزش که با پرش ادغام می شود به رشد ماهیچه وافزایش قدرت ماهیچه کمک می کند. هم چنین به افزایش تمرکز و تامین خون به بخش های مختلف بدن کمک می کند.

این تمرین های کششی برای افزایش قد اگر به طور منظم انجام شوند، به تدریج قد را افزایش خواهند داد. علاوه بر رژیم غذایی مناسب و تغذیه خوب، این تمرین ها هم باعث افزایش ایمنی و تسهیل رشد بدن خواهند شد. توصیه می شود بعد از مشورت با یک پزشک متخصص برای تایید این که آیا این ها برای شما مناسب هستند یا نه، شروع به ورزش کنید.

غذاهایی که در رشد قد موثر هستند

۱٫ شیر:

کلسیم برای رشد و نگهداری استخوان های قوی ضروری است و بعنوان تقویت کننده قد عمل می کند. شیر منبع عالی کلسیم است. علاوه بر این، ویتامین آ دارد که کلسیم را در بدن حفظ می کند. هم چنین حاوی پروتئین است که به ساخت سلول ها کمک می کند. شیر را می توان به راحتی هضم کرد و حداکثر جذب پروتیین را تسهیل کرد. شیر عاری از چربی و حاوی ۱۰۰ % پروتیین است. حداقل ۲ تا ۳ لیوان شیر به صورت روزانه توصیه می شود.

۲٫ غذاهای لبنی مناسب برای رشد قد:

علاوه بر شیر، غذاهای لبنی نیز باید برای قد مصرف شوند. غذاهای لبنی مثل پنیر، ماست، خامه دار و بستنی غنی از ویتامین های آ، ب، د و ایی هستند. هم چنین آن ها حاوی پروتیین و کلسیم هستند. ویتامین د و کلسیم برای رشد ضروری هستند. کاستی در ویتامین د می تواند منجر به افزایش قد شود. خوردن کلسیم کافی نیز مهم است، به خصوص در دوران بلوغ.

روش های مناسب برای افزایش قد

۳٫ میوه ها و سبزیجات برای افزایش قد:

علاوه بر افزایش قد، میوه ها و سبزیجات، نقش حیاتی در حفظ سبک زندگی سالم دارند. آن ها منبع بزرگی از ویتامین، فیبر، پتاسیم هستند. ویتامین آ به رشد استخوان ها و بافت ها کمک می کند. میوه هایی مثل ، گریپ فروت، انبه، طالبی، میوه ، هندوانه و زردآلو در ویتامین آ فراوان هستند. ویتامین آ در سبزیجات مثل هویج، نخود، کدوتنبل، کلم بروکلی، اسفناج، کلم، سیب زمینی شیرین و غیره یافت می شود. علاوه بر این، مرکبات، میوه ها، سیب زمینی و گوجه فرنگی نیز حاوی ویتامین ث هستند که به رشد سالم استخوان ها کمک می کنند و در قد یک فرد سهیم هستند.

۴٫ مرغ:

جوجه یکی از بالاترین منابع پروتئین را در بین غذاهای حیوانی دارد . در حقیقت، مقدار بیشتری از پروتئین ها را برای تولید بافت ها و ماهیچه ها بدن فراهم می کند.

۵٫ گوشت گاو:

علاوه بر مرغ، گوشت گاو منبع مهم پروتیین ها است اما حاوی چربی نیز هست که سطح کلسترول را افزایش می دهد.

غذاهایی برای افزایش قد

۶٫ نشاسته و حبوبات مناسب برای رشد قد:

غلات و نشاسته منابع اصلی انرژی در بدن هستند. علاوه بر این، آن ها ویتامین ب ، فیبر، آهن، منیزیم و سلنیوم را تامین می کنند. از آنجا که کالری لازم را تامین می کنند، مصرف آن ها باید افزایش یابد، به خصوص در طول بلوغ، زمانی که کودکان از مرحله رشد سریع عبور می کنند. برنج قهوه ای، ذرت بو داده، گندم و پاستا برای رشد مناسب مفید هستند.

۷٫ تخم مرغ برای رشد و افزایش قد:

تخم مرغ نیز منبع خوبی از پروتئین ها است. سفید آلبومین آن ها ۱۰۰ درصد پروتئین دارد اما باید از زرده آن به دلیل چربی پرهیز کنید. تخم مرغ همچنین حاوی ویتامین ب۲ است که به ریبوفلاوین نیز مشهور است. به منظور افزایش قد ۳ تا ۶ عدد تخم مرغ باید به صورت روزانه در غذا ها مصرف شود.

۸٫ سویا برای افزایش قد:

سویا ها دارای بیش ترین پروتئین در میان تمامی غذاهای گیاهی هستند. پروتیین خالص که در سویا،وجود دارد جرم استخوان و بافت را افزایش می دهد. برای افزایش قد ، هر روز ۵۰ گرم سویا توصیه می شود. سبزیجات می توانند نیازهای پروتیین خود را از سویا که بسیار مغذی هستند، برآورده کنند.

۹٫ بلغور برای افزایش توده عضلانی:

بلغور نیز منبع شگفت انگیزی از پروتیین گیاهی است. که به افزایش تود عضلانی و کاهش چربی کمک می کند. توصیه می شود که روزانه ۵۰ گرم آرد جو دو سر برای صبحانه مصرف کنید.

لینک کوتاه : https://www.aparatme.ir/?p=5757
  • نویسنده : حسن
  • ارسال توسط :
  • منبع : نمناک
  • 409 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.